Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kudrycka
28.04.2011 08:08

Kudrycka: Studia to nie tylko zawód

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbara Kudrycka, powiedziała, że reforma szkolnictwa doprowadziła do korzystnych zmian w działaniu wyższych uczelni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbara Kudrycka, powiedziała, że reforma szkolnictwa doprowadziła do korzystnych zmian w działaniu wyższych uczelni. Za sześć dni zaczynają się matury, po których nastąpi kolejny nabór na studia.

Minister przytoczyła dane, z których wynika, że wśród najpopularniejszych szkół wyższych, wybieranych przez maturzystów, znalazły się cztery politechniki, a dopiero na czwartym miejscu - Uniwersytet Warszawski Jej zdaniem, jest to wynik wprowadzenia nowego systemu stypendialnego.

- _ W tej chwili objęliśmy już programem 20 tys. studentów, którzy studiują na kierunkach technicznych. Myślę, że to jedna z najpoważniejszych motywacji przekierowująca zainteresowani studentów na te kierunki _ - mówi minister Kudrycka.

POSŁUCHAJ BARBARY KUDRYCKIEJ:

Jednocześnie pani minister przytoczyła raport organizacji pracodawców, skarżących się, że studenci - nawet po wydziałach specjalistycznych - mają wprawdzie dużo wiedzy, ale zbyt mało konkretnych umiejętności, przydatnych w zawodzie. Barbara Kudrycka zapowiedziała dalsze zmiany w systemie kształcenia wyższego.

- _ W następnym roku uczelnie będą musiały zmienić swoje programy tak, by w większym stopniu odpowiadać na zapotrzebowanie pracodawców _ - tłumaczy minister.

POSŁUCHAJ BARBARY KUDRYCKIEJ:

Minister Kurdrycka uznała, że sytuacja, w której co piąty absolwent szuka pracy po studiach, nie jest niczym wyjątkowym. Podkreśliła, że w Polsce jest wysoki procent osób z wyższym wykształceniem. Studiów nie należy zatem traktować wyłącznie jako sposobu zdobycia zawodu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t82144.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/studia;dzienne;znikna;z;prywatnych;uczelni,151,0,800407.html) Studia dzienne znikną z prywatnych uczelni? Uczelnie niepubliczne skarżą się, że nie dostają pieniędzy z budżetu. Kudrycka zaprzecza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t82142.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/reforma;nauki;40;tys;miejsc;na;studiach,58,0,766522.html) Reforma nauki. 40 tys. miejsc na studiach Tyle ma się zwolnić dzięki wprowadzeniu odpłatności za drugi kierunek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t87126.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/nowy;prezes;poczty;zatrzymuje;reforme,98,0,819298.html) Nowy prezes Poczty zatrzymuje reformę Poprzedni szef firmy chciał zamknąć lub przekształcić 669 placówek. Obecny sprawę przemyśli.
Tagi: kudrycka, studia, reforma, szkolnictwo, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz