Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lepszy dojazd pociągiem do aglomeracji?

0
Podziel się:

W ramach wartego około 30 milionów złotych zadania położono także 11 kilometrów nowych torów, po których pociągi mogą jechać do 100 km/h.

Lepszy dojazd pociągiem do aglomeracji?
(Nikada/iStockphoto)
bETuVpCd

Pieniądze wydane, prace trwają, pierwsze efekty już widoczne. Kolejarze chwalą się poprawą komunikacji szynowej w kilku aglomeracjach. Chodzi między innymi o aglomerację łódzką, poznańską i trójmiejską.

Przez całe wakacje toczyły się prace na linii kolejowych Wolsztyn - Luboń. Niedawno ruch na tej trasie został wznowiony. Jak mówi Maciej Dutkiewicz z Polskich Linii Kolejowych, inwestycja poprawi dojazd do aglomeracji poznańskiej.

W ramach wartego około 30 milionów złotych zadania położono także 11 kilometrów nowych torów, po których pociągi mogą jechać do 100 km/h. Dzięki przeprowadzonej na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. modernizacji zwiększył się także poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym, ponieważ wyremontowano 10 przejazdów, a na 5 zamontowane zostały nowoczesne urządzenia sygnalizacji przejazdowej Prawie 25 milionów złotych kosztowała natomiast rewitalizacja trasy między Łodzią a Zgierzem. 1 września wróciły tam pociągi, a przejazd zajmuje teraz 15 minut.

bETuVpCf

Cały czas trwają natomiast prace nad modernizacją kościerskiego korytarza kolejowego. Obejmuje on odcinek jednotorowy o długości prawie 4 kilometrów oraz budowę odcinka dwutorowego dla włączenia torów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Dzięki temu będzie można wygodniej dojechać z Gdańska-Wrzeszcza do Gdyni oraz trasą z Gdańska-Wrzeszcza bezpośrednio do Kościerzyny. Po zakończeniu wszystkich prac czas jazdy skróci się o mniej więcej 20 minut.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordy prędkości i samobójcy na torach Maszynista testujący Pendolino zwierza się z tragicznych zdarzeń, które rozgrywają się podczas jego pracy.
Drgania od Pendolino zagrożą budynkom? Koszt 20 pociągów Pendolino zakupionych przez PKP Intercity to około 400 mln euro.
bETuVpCG
kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)