Notowania

Przejdź na
prognoza pogody
04.12.2012 08:41

Lubuskie: Po opadach śniegu na drogach bardzo ślisko

Część dróg krajowych ma nawierzchnie czarne i mokre, ale są odcinki dróg, na których zalega błoto pośniegowe oraz zajeżdżona warstwa śniegu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CyberMacs/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

*Po nocnych opadach śniegu w woj. lubuskim na wielu drogach panują typowo zimowe warunki jazdy. Część dróg krajowych ma nawierzchnie czarne i mokre, ale są odcinki dróg, na których zalega błoto pośniegowe oraz zajeżdżona warstwa śniegu. Drogowcy i policja apelują do kierowców o ostrożną jazdę. *

Oddział GDDKiA w Zielonej Górze poinformował, że rano błoto pośniegowe i śnieg zalegały m.in. na odcinkach tras nr 12, 22, 29, 31 i 32.

Nawierzchnie czarne i mokre miały głównie drogi nr 3 i S3 oraz nr 92. Obecnie na trasach krajowych pracuje w regionie 44 pługopiaskarek i pługosolarek. Według dyżurnego PID w Zielonej Górze stan nawierzchni tych dróg powinien systematycznie się poprawiać.

Na trasach wojewódzkich niemal wszędzie jest bardzo ślisko. Na tych drogach pracuje 35 pługopiaskarek.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wlkp. poinformowało, że meteorolodzy przewidują, iż we wtorek do godz. 12 w regionie mogą wystąpić początkowo opady śniegu i śniegu z deszczem, przechodzące miejscami w opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

Czytaj więcej w Money.pl
Zima atakuje drogi Zobacz gdzie występują największe utrudnienia na drogach i gdzie sytuacja może się jeszcze pogorszyć.
Obwodnica już otwarta. 15 km budowali 3 lata Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA powiedziała, że ruch na obwodnicy ruszył tuż przed godz. 20.
Trudne warunki na drogach. Przez mgły W miastach regionu doszło do dwóch wypadków, w których rannych zostało sześć osób.
Tagi: prognoza pogody, gddkia, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz