Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ludzie poprawiają rozkład PKP Intercity

0
Podziel się:

Około 3,3 tys. uwag zgłosili pasażerowie PKP Intercity w ramach akcji konsultowania nowego rozkładu jazdy.

Ludzie poprawiają rozkład PKP Intercity
(faxepl/CC/Flickr)

Około 3,3 tys. uwag zgłosili pasażerowie PKP Intercity w ramach akcji konsultowania nowego rozkładu jazdy - poinformowała rzeczniczka spółki Małgorzata Sitkowska. Przewoźnik chce uwzględnić część uwag w korekcie rozkładu.

PKP Intercity zbiera uwagi pasażerów od około tygodnia, akcja potrwa do czwartku. Nadesłane propozycje mogą być uwzględnione w rozkładzie jazdy, który ma obowiązywać od 11 grudnia 2011 r. lub w korekcie rocznego rozkładu, która przypada na 1 czerwca 2012 r.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. _ - Na razie wypłynęło do nas ok. 3,3 tys. propozycji dotyczących zmian w rozkładzie _ - powiedziała Sitkowska. Poinformowała, że podczas poprzednich konsultacji do przewoźnika wpłynęło ponad 1,2 tys. wiadomości z komentarzami na sezon 2010/2011.

Dodała, że większość z nadesłanych do tej pory uwag dotyczy skomunikowania pociągów, czyli godzin kursowania i ułatwienia przesiadek.

Tworzenie rocznego rozkładu jazdy pociągów rozpoczyna się w styczniu, gdy zapadają pierwsze ustalenia związane z ofertą połączeń międzynarodowych. W lutym powstaje wstępny zarys rozkładu jazdy dla wszystkich pociągów na podstawie przekazanych przez zarządcę infrastruktury (czyli PKP PLK) informacji o czasach przejazdów na poszczególnych liniach. Pod koniec marca i w kwietniu do zarządcy infrastruktury trafiają wnioski przewoźników o przydzielenie trasy pociągu w nowym rozkładzie jazdy. Od maja do sierpnia PKP PLK konstruuje i wraz z przewoźnikami koordynuje rozkłady.

We wrześniu PKP PLK przekazuje przewoźnikom rozkład jazdy do akceptacji i poprawek. Ostatecznie w listopadzie zarządca infrastruktury daje przewoźnikom zatwierdzone trasy, które będą obowiązywały w nowym rozkładzie dla konkretnych pociągów. Nowy rozkład jazdy - jak w całej zachodniej Europie - wchodzi w życie zawsze w drugą niedzielę grudnia każdego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/obiecuja;odszkodowania;za;spoznione;pociagi,119,0,810103.html) Obiecują odszkodowania za spóźnione pociągi Resort infrastruktury chce, by pasażerowie otrzymywali odszkodowanie, jeśli pociąg spóźni się więcej niż godzinę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t126452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beda;gigantyczne;kary;za;balagan;na;pkp,56,0,788792.html) Będą gigantyczne kary za bałagan na PKP? UTK może nałożyć na kolejowe spółki karę w wysokości do 2 procent przychodu rocznego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t129379.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezes;plk;zwolnil;piec;osob;za;balagan,109,0,755565.html) Prezes PLK zwolnił pięć osób za bałagan Po wprowadzeniu noworocznego rozkładu jazdy na kolei zapanował chaos.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)