Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Macierewicz domaga się zwrotu wraku TU-154

0
Podziel się:

Według Antoniego Macierewicza wokół wraku tworzona jest smoleńska mgła.

Macierewicz domaga się zwrotu wraku TU-154
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Antoni Macierewicz domaga się od premiera podjęcia interwencji dyplomatycznej w celu natychmiastowego oddania przez Rosję wraku samolotu TU-154M.

Poseł powiedział, że zwraca się do premiera w imieniu zespołu parlamentarnego do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Zdaniem, posła po zakończeniu pracy przez MAK pozostawanie w Rosji tak ważnego dowodu nie ma uzasadnienia a uniemożliwi kontynuowanie polskiego śledztwa.

Według Antoniego Macierewicza wokół wraku tworzona jest _ smoleńska mgła _.
Poseł zwrócił uwagę, że 24 stycznia rzecznik rosyjskiego Komitetu śledczego Władimir Markin powiedział, że wrak pozostanie w rękach służb rosyjskich do końca postępowania sądowego.

Antoni Macierewicz powiedział też, że z komunikatu rosyjskich instytucji wynika, że rozmowa ministra Sikorskiego z ministrem Ławrowem nie była wcale sukcesem polskiej dyplomacji ale potwierdzeniem, że wrak pozostanie w rosyjskich rękach. Poseł pytał na konferencji prasowej czy premier o tym wie.

Zdaniem Antoniego Macierewicza premier Donald Tusk powinien interweniować u premiera Władimira Putina a prezydent Bronisław Komorowski u prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t102230.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;decyzje;klicha;mogly;doprowadzic;do;tragedii,243,0,647155.html) Macierewicz: Decyzje Klicha mogły doprowadzić do tragedii Zdaniem posłów PiS gdyby kupiono nowe samoloty, do katastrofy mogłoby nie dojść.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95321.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;w;smolensku;zawinili;piloci;i;wieza,128,0,759168.html) Ukraina: W Smoleńsku zawinili piloci i wieża Ukraińscy eksperci twierdzą tym samym, że raport MAK jest nierzetelny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/platforma;chce;ukarac;politykow;pis,162,0,758690.html) Platforma chce ukarać polityków PiS Wśród nich Antoniego Macierewicza za słowa: _ Nie było w dziejach państwa polskiego takiego zaprzaństwa _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)