Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Macierewicz: Wyborcy byli zastraszani...

0
Podziel się:

Antoni Macierewicz twierdzi, że i konia można by wypromować przy czasie antenowym poświęconym Palikotowi.

Macierewicz: Wyborcy byli zastraszani...
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
Antoni Macierewicz, poseł PiS mówi Money.pl, kto jego zdaniem stoi za sukcesem Janusza Palikota i jakie ma nadzieje wobec przyszłego rządu.

Money.pl: Wynik chyba Pana bardzo zaskoczył. Widać było zdziwienie na Pana twarzy. Dlaczego?

*Antoni Macierewicz, poseł PiS: *Zobaczymy jaki będzie oficjalny, ostateczny wynik. Na razie mamy tylko wstępne tendencje a wiadomo, że 1/3 wyborców odmawiała odpowiedzi na pytanie sondażowe. Ludzie bali się tej presji medialnej, która została rozwinięta niebotycznie w ciągu ostatniego tygodnia. Ludzie byli po prostu zastraszani przez media.

Więc to się może jeszcze bardzo zmienić. Cieszę się, że PiS przekroczyło 30 procent i idzie w górę. To jest dobra tendencja. Jeszcze dwa dni temu dawano nam 22 procent.

Zaskoczony jest Pan tak dobrym wynikiem Janusza Palikota?

Nie, zaskoczony nie jestem, ponieważ jedna z telewizji prywatnych poświęciła olbrzymie pieniądze i wiele czasu, żeby skoncentrować swoje możliwości na jego wyniku. W przypadku społeczeństwa masowego takie działania muszą przynieść jakieś efekty.

Myślę, że nawet konia można by wypromować, dając tak dużo czasu antenowego i takie możliwości, jakie stworzono temu człowiekowi. Więc nie jestem zaskoczony, martwię się za to o stabilność polskiej sceny politycznej.

Palikot według Pana oznacza destabilizację?

Gdyby taki wynik się utrzymał, to taka siła Palikota oznacza destabilizację Sejmu.

A PiS będzie miał szanse na współprace z jakąś partią w parlamencie?

Zawsze jest szansa na współpracę, potrzebna jest tylko odrobina dobrej woli. Możemy współdziałać z ludźmi, którzy chcą walki z kryzysem, a nie z tymi którzy chcą zwalczać PiS.

Teraz liczymy, że powstanie rząd, który zajmie się walką z gospodarczymi kłopotami, a nie tym głowieniem się nad tym, jak załatwić zieloną kartę i uciec za granicę. Bo to jest dopiero przerażająca wizja.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t160778.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/wybory-2011/) Platforma zwycięża w wyborach. Palikot czarnym koniem Platforma Obywatelska zdobyła 39,6 proc. głosów. Na Prawo i Sprawiedliwość głosowało 30,1 proc. Polaków. W Sejmie znajdą się posłowie z pięciu partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t160797.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/palikot;powinien;zostac;wicepremierem,83,0,932691.html) Palikot powinien zostać wicepremierem Dr Bartłomiej Biskup tłumaczy jaką rolę na lewej stronie sceny politycznej może odegrać Ruch Palikota.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t160791.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/wynik;tych;wyborow;to;nowy;cud;nad;wisla,41,0,932649.html) Wynik tych wyborów to nowy cud nad Wisłą Dlaczego PO wygrała - zastanawia się redaktor naczelny Money.pl Tomasz Bonek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t160778.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;zwycieski;podziekowal;wyborcom,24,0,932632.html) Tusk dziękuje wyborcom PiS. "Tamte chwile miały sens" Premier zapowiedział, że będzie pracował dla wszystkich Polaków, niezależnie od tego na kogo głosowali.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)