Notowania

szkoła
04.05.2011 09:00

Matura po raz pierwszy bez zaskoczenia

W tym roku nie ma żadnych zmian w egzaminie w porównaniu z rokiem poprzednim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

398 tysięcy maturzystów rozpoczęło o godzinie 9:00 pisanie egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Co dziesiąty po południu zasiądzie do testu na poziomie rozszerzonym. Dziś rozpoczyna się trzytygodniowy maraton maturalny.

Lucyna Grabowska z Wydziału Matur Centralnej Komisji Egzaminacyjnej powiedziała, że po raz pierwszy od wielu lat, w tym roku nie ma żadnych zmian w egzaminie maturalnym w porównaniu z rokiem poprzednim.

- _ Matura bardzo często się zmieniała z roku na rok i wszyscy mieli do nas pretensje. Szczególnie uczniowie, którzy przychodząc do szkoły zapoznawali się z taką formą egzaminu, a kiedy doszli do trzeciej klasy, była zupełnie inna _ - mówi Grabowska i dodaje: _ W 2015 roku matura też będzie inna, ale będzie w odpowiednim czasie zapowiedziana _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LUCYNY GRABOWSKIEJ:

(Źródło: IAR)

Dziś maturzyści napiszą egzamin z języka polskiego. Jutro test z matematyki na poziomie podstawowym rozwiąże 413 tysięcy maturzystów, a 63 tysiące na poziomie rozszerzonym. W kolejne dni uczniowie będą zdawać języki obce oraz wybrane przedmioty. Lucyna Grabowska powiedziała, że tradycyjnie najpopularniejszy jest język angielski i geografia.

- _ Do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym przystępuje 341 tysięcy uczniów, na poziomie rozszerzonym prawie 63 tysiące. Geografia na poziomie podstawowym - 53 tysiące 331 osób, a na poziomie rozszerzonym 33 tysiące 597 osób _ - wylicza Grabowska.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LUCYNY GRABOWSKIEJ:

(Źródło: IAR)

Na napisanie dzisiejszego egzaminu na poziomie podstawowym uczniowie będą mieli 170 minut. Poziom rozszerzony, potrwa 3 godziny. Uczniowie będą musieli rozwiązać test sprawdzający umiejętność rozumienia czytanego tekstu, a także napisać wypracowanie.

Czytaj w Money.pl

Tagi: szkoła, kraj, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz