Notowania

katastrofa w smoleńsku
09.03.2013 20:53

Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju

Była cicha i uczynna, kochała góry, narty i muzykę - tak wspominali byłą Pierwszą Damę Marię Kaczyńską jej koledzy i koleżanki z lat młodości podczas I Memoriału jej imienia, który odbył się w sobotę w Rabce-Zdroju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Była cicha i uczynna, kochała góry, narty i muzykę - tak wspominali byłą Pierwszą Damę Marię Kaczyńską jej koledzy i koleżanki z lat młodości podczas I Memoriału jej imienia, który odbył się w sobotę w Rabce-Zdroju. *

_ - Upamiętnienie tragicznie zmarłej prezydentowej poprzez dedykowanie jej sportowej imprezy skierowanej do dzieci i młodzieży, stanowi piękny gest w pełni zgodny z ideami, którymi Maria Kaczyńska kierowała się w swoim życiu, a zwłaszcza działalnością, jako Pierwszej Damy - napisała w liście do uczestników Marta Kaczyńska, córka Marii i Lecha Kaczyńskich, tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej. _

_ - W naszych rozmowach mama często wspominała grono swoich nauczycieli i przyjaciół z Rabki. Środowisko, w którym wzrastała pozwoliło się jej ukształtować na osobę otwartą do ludzi, ciekawą świata patriotkę, poliglotkę, wspaniałą żonę, matkę i babcię _.

Maria Kaczyńska w Rabce spędziła dzieciństwo i młodość, w Rabce uczęszczała do szkoły podstawowej i do liceum, gdzie zdała maturę. Memoriał rozpoczął się od zawodów narciarskich dzieci i młodzieży z udziałem 120 uczestników. Po południu otwarto wystawę upamiętniającą związki Marii Kaczyńskiej z Rabką. Zaprezentowano też zdjęcia dokumentujące działalność b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako parlamentarzysty z okręgu nowosądecko-podhalańskiego w latach 1991-1993. _ Lech Kaczyński walczył o miejsce Polski w Europie i świecie, przywracał pamięć historyczną, która przez wiele pokoleń źle była interpretowana i przekazywana _ - powiedział wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS).

Pomysłodawczyni i główna organizatorka Memoriału im. Marii Kaczyńskiej, posłanka PiS Anna Paluch poinformowała, że odbędzie się on również w przyszłym roku, a do udziału w zawodach narciarskich będą zaproszeni parlamentarzyści.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska nie zwróci się do sądu o zwrot wraku? MSZ na razie nie wystąpi na drogą sądową w sprawie sprowadzenia do kraju wraku Tupolewa.
Nowy zespół zajmie się Smoleńskiem? O pomyśle stworzenia takiego zespołu mówił już w ubiegłym miesiącu Maciej Lasek, były członek kierowanej przez Jerzego Millera komisji badającej katastrofę smoleńską, a obecnie przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Macierewicz apeluje. Zmienić prokuratorów O przyjęcie hipotezy eksplozji jako głównej w badaniu tragedii przez prokuraturę -apelował w liście otwartym do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta poseł PiS.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, maria kaczyńska, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz