Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Metro w Warszawie. Zamkną stację

0
Podziel się

Stacja "Świętokrzyska" ma być zamykana w trzy kolejne piątki o godz. 22. Pociągi między stacjami Centrum i Ratusz Arsenał nie będą kursować przez cały weekend.

Metro w Warszawie. Zamkną stację
(Adamon/CC)
bCZUeuUl

W związku z budową centralnego odcinka II linii metra przez trzy najbliższe weekendy zamknięta będzie stacja metra _ Świętokrzyska _. Pociągi będą kursować na odcinkach _ Kabaty _ - _ Centrum _ oraz _ Ratusz Arsenał _ - _ Młociny _ - poinformował dziś stołeczny ZTM.

Stacja _ Świętokrzyska _ ma być zamykana w trzy kolejne piątki o godz. 22. Pociągi między stacjami _ Centrum _ i _ Ratusz Arsenał _ nie będą kursować przez cały weekend.

Między stacjami _ Kabaty _ i _ Centrum _ pociągi będą jeździły zgodnie z rozkładem obowiązującym w weekendy, zaś na odcinku _ Ratusz Arsenał _ - _ Młociny _ co 7,5 minuty. Na obu czynnych odcinkach zachowane będą kursy nocne.

Na czas utrudnień Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi autobusową linię zastępczą Z-1. Autobusy będą kursować co 6 minut między stacjami metra _ Marymont _ i _ Politechnika _ ul. Słowackiego do pl. Wilsona, ulicami Mickiewicza i Andersa do pl. Bankowego i dalej ul. Marszałkowską do pl. Konstytucji i ul. Waryńskiego.

bCZUeuUn

Ponadto na dodatkowych przystankach będą zatrzymywać się autobusy linii 520: _ Centrum _ (przed rondem Dmowskiego) i _ Metro Świętokrzyska _ (przy zejściu do tej stacji) - jadąc od strony pl. Bankowego; _ Metro Świętokrzyska _ (przed skrzyżowaniem ul. Marszałkowskiej z ul. Świętokrzyską) - jadąc w kierunku pl. Bankowego; oraz _ Królewska _ - przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej z Królewską.

ZTM informuje, że w przypadku przejazdu łączonego (metrem i zastępczą linią autobusową Z-1) bilet jednorazowy, skasowany w jednym ze środków transportu, jest ważny w drugim. To samo dotyczy podróży metrem i tramwajem linii 4, 15, 18, 35 i 73 lub metrem i autobusem linii 107, 127, 171 i 520 na odcinku _ Centrum _ - _ Metro Ratusz Arsenał _. Na stacjach _ Centrum _ i _ Ratusz Arsenał _ otwarta będzie jedna bramka, dzięki czemu osoby korzystające z biletu skasowanego w autobusie lub tramwaju będą mogły zejść na peron metra.

Podobne ograniczenia w kursowaniu metra obowiązywały w dniach 21 marca - 6 kwietnia.

bCZUeuUO
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)