Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miller: Nie mogłem podjąć wtedy innej decyzji

0
Podziel się:

Zdaniem byłego premiera, po zamachach na WTC jedynym wyjściem było przyłączenie się do wojny z terroryzmem.

Miller: Nie mogłem podjąć wtedy innej decyzji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFdVNWSZ

Mija 10 lat od ataku na WTC w Nowym Jorku. Premier Leszek Miller był jednym z 8 europejskich przywódców rządów, którzy 30 stycznia 2003 roku podpisali oświadczenie popierające dążenia USA do rozbrojenia Iraku.Ta decyzja była konsekwencją przystąpienia do koalicji antyterrorystycznej po ataku na WTC. Zdaniem byłego premiera była nieunikniona.

Leszek Miller przypomniał, że wówczas była na to zgoda większości politycznej. Zdaniem byłego premiera nie można było wtedy podjąć innej decyzji, bo inaczej znaleźlibyśmy się w _ koalicji rosyjsko-niemiecko-francuskiej _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

Były premier dodał, że po zamachu w Nowym Jorku do wielu utrudnień musieliśmy się przyzwyczaić, są też sukcesy - dodaje polityk - jak chociażby schwytanie terrorysty numer jeden. - _ Przede wszystkim nie ma Bin Ladena _ - stwierdził Leszek Miller, dodając jednak, że procedury bezpieczeństwa wprowadzone po 11 września mogą być odczuwane jako uciążliwe.

bFdVNWTb

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BYŁEGO PREMIERA:

W opinii Leszka Millera po 11 września nikt nie może czuć się do końca bezpieczny. Zwrócił jednak też uwagę na fakt, że po 11 września _ Al-Kaidzie nie udało się przeprowadzić jakiegoś poważnego zamachu _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA MILLERA:

W ataku na wieże World Trade Centre przed 10 laty zginęło blisko 3 tysiące osób.

bFdVNWTh
Czytaj więcej o dziesiątej rocznicy zamachów
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;nie;mogl;przestac;plakac;po;zamachu;na;wtc,121,0,906873.html) Berlusconi nie mógł wtedy przestać płakać Jego zdaniem zamachy Al-Kaidy wyznaczyły początek całkowicie nowej wojny, odmiennej od dotychczasowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t156168.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/10-lat-po-wtc/) Zobacz, jak będzie wyglądać nowe WTC W miejscu zniszczonych podczas ataków z 9 września 2001 roku bliźniaczych wież World Trade Center powstaje dziś otoczony parkiem nowy kompleks biurowców, muzeum i miejsce pamięci ofiar zamachu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t127685.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/orlowski;bez;tej;decyzji;kryzys;bylby;dzis;mniejszy,8,0,906248.html) "Bez tej decyzji kryzys byłby dziś mniejszy" W opinii ekonomisty, decyzje FED-u po zamachach 11 września odcisnęły swoje piętno na światowej gospodarce.
bFdVNWTC
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)