Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miller: SLD będzie walczyć o jedność lewicy

0
Podziel się:

Leszek Miller po raz kolejny podkreślił, że nie będzie kandydować na stanowisko przewodniczącego SLD.

Miller: SLD będzie walczyć o jedność lewicy
(AP/Andrzej Hrechorowicz)
bFeKVedN

Leszek Miller zapowiedział, że SLD będzie popierać wszelkie inicjatywy dążące do zjednoczenia lewicy. W ocenie byłego premiera, szerokie porozumienie powinno być oparte na wspólnych płaszczyznach programowych.

Szef klubu parlamentarnego SLD powiedział na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, że polska lewica powinna się zjednoczyć. Pomóc w tym miałby tak zwany kongres lewicy, który pomógłby przygotować lewicę do wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Dyskusje na ten temat powinny odbywać się w tak grupach ekspertów, które zajmowałyby się wybranymi zagadnieniami i przygotowałyby płaszczyznę porozumienia.

bFeKVedP

_ - Taka dyskusja jest potrzebna, szczególnie, że w samej Unii Europejskiej mamy widoczne podziały _ - powiedział były premier. W jego ocenie, Wspólnota dzieli się na Unię _ dwóch prędkości _ i dlatego trzeba przygotować kraj na wejście do strefy euro. Pomogłoby to Warszawie w znalezieniu się wśród najważniejszych państw unijnych.

Leszek Miller po raz kolejny podkreślił, że nie będzie kandydować na stanowisko przewodniczącego SLD. Zdaniem byłego premiera, nie ma szans na zmianę decyzji, a
szefem partii zostanie osoba wybrana w demokratycznych wyborach wewnętrznych. W jego ocenie, w tej trudnej sytuacji przyszły szef ugrupowania powinien mieć silną pozycję wynikającą z dużego poparcia w Sojuszu.

Dodał także, że decyzja o wyborze tymczasowego przewodniczącego w grudniu jest podyktowana kompromisem uzyskanym podczas Rady Krajowej SLD. Uważa jednak, że pomysł z tymczasowym szefem partii jest nieporozumieniem.

Komentarz

bFeKVedV
Czytaj o wyborczych rozliczeniach w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/t130845.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;przeceniajmy;millera;to;tylko;szef;klubu,200,0,941768.html) Nie przeceniajmy Millera. To tylko szef klubu Szef sztabu wyborczego SLD, Stanisław Wziątek komentuje wybór byłego premiera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t136967.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/za;dwa;tygodnie;kluczowe;decyzje;dla;przyszlosci;sld,80,0,937552.html) Ważą sie losy SLD. Będzie nowa partia? Na 29 października zaplanowane jest posiedzenie Rady Krajowej SLD, która zdecyduje o przyszłości partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t156164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/rozmowyogospodarce/artykul/cimoszewicz;dla;money;pl;popelnilismy;blad;i;dlatego;polityka;to;czysty;pr,112,0,906096.html) Cimoszewicz dla Money.pl: Popełniliśmy błąd i dlatego polityka to czysty PR Były premier zdradza, jakie szanse w wyborach ma ekipa Grzegorza Napieralskiego.
bFeKVeeq
KOMENTARZE
(0)