Notowania

nowy rząd tuska
09.11.2011 12:04

Ministerstwo Zdrowia dla PSL? "Polakom potrzeba trochę optymizmu"

Ludowcy cały czas powtarzają, że chcą zachowania resortów, którymi dotychczas kierowali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bip.krakow.pl)

Premier Donald Tusk zasugerował w rozmowach o koalicji rządowej z PSL, że Stronnictwo mogłoby oddać jeden z resortów kierowanych dotąd przez przedstawiciela ludowców i objąć inny - Ministerstwo Zdrowia.

W tym kontekście pojawia się nazwisko Władysława Kosiniak-Kamysza (na zdjęciu) jako potencjalnego kandydata na ministra zdrowia z PSL - informację taką podały wczoraj Fakty TVN.

Dziś o godzinie 14 zbierze się Rada Naczelna PSL, by zatwierdzić koalicję rządową z PO. Natomiast o godzinie 12 szef PSL Waldemar Pawlak ma poinformować o stanie rozmów koalicyjnych z Platformą na posiedzeniu Naczelnego Komitetu Wykonawczego Stronnictwa.

Ludowcy cały czas powtarzają, że chcą zachowania resortów, którymi dotychczas kierowali - są to ministerstwa gospodarki, rolnictwa i pracy._ - W moim przekonaniu jeszcze tylko jakieś drobne szczegóły odnośnie poszczególnych resortów (zostały do ustalenia), co będzie finansowane ze środków publicznych - to są tego typu historie, natomiast co do układu resortowego, to jest to pewne _ - powiedział dziennikarzom w Sejmie polityk PSL Stanisław Żelichowski.

*Zobacz opinie ekonomistów o idealnych kandydatach do nowego rządu *

_ - My znamy wszystkie szczegóły i nie mamy żadnych zastrzeżeń _ - dodał Żelichowski. Nie chciał jednak powiedzieć, czy jego koleżanka partyjna, szefowa resortu pracy Jolanta Fedak zachowa stanowisko.

Żelichowski przyznał jednak, że stan prawny w Polsce jest taki, że premier ma dość duże uprawnienia w sprawie tworzenia rządu. Stwierdził, że _ na dzień dzisiejszy nie ma żadnego sygnału _, że Fedak nie wejdzie do rządu.

_ - Państwo sądzicie, że przy rozmowach koalicyjnych najważniejsze jest "kto, na której gałęzi siądzie". Tak nie jest. Rozmawiamy o programie, o tym jak wyjść z zawirowania, w którym się znaleźliśmy i do tego trzeba dobrać ludzi. To jest następny etap _ - przekonywał polityk Stronnictwa. Zapewniał jednak, że PSL wie, które resorty obejmie, natomiast pierwszy o składzie rządu powinien się dowiedzieć prezydent, a nie dziennikarze.

Dopytywany, czy możliwe jest, że Stronnictwo obejmie Ministerstwo Zdrowia powiedział, że on by się z tego cieszył, bo Polakom trzeba trochę optymizmu.

Czytaj więcej na temat koalicji w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t188541.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rada;krajowa;po;bez;zaskoczenia;koalicja;z;psl,24,0,962072.html) Zaufanie PO i PSL. Umowa bez drobiazgów Donald Tusk podkreślił, że dobra współpraca z ludowcami w poprzedniej kadencji opierała się na uczciwych, rzetelnych i elastycznych regułach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t124512.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/koalicja;z;po;bedzie;jak;nam;daruja;odsetki,179,0,954291.html) Koalicja z PO będzie jak nam darują odsetki Poseł PSL ujawnia co myśli o Donaldzie Tusku i jego ministrach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t160914.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/tokfm/artykul/psl;sld;a;moze;palikot;jaka;koalicja;najlepsza;na;kryzys,170,0,934058.html) PSL, SLD, a może Palikot. Jaka koalicja najlepsza na kryzys? Zdaniem ekspertów, dziwak, populista i polski Berlusconi mógłby być dobrym partnerem dla rządu do przeprowadzenia reform.
Tagi: nowy rząd tuska, koalicja, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz