Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministrowie Tuska szturmem do wyborów

0
Podziel się:

Według nieoficjalnych informacji połowa rządu chce startować w wyborach.

Ministrowie Tuska szturmem do wyborów
(PAP/ Jacek Turczyk)
bFfIUpRx

Połowa rządu, m.in. Jacek Rostowski, chce startować w jesiennych wyborach – wynika z nieoficjalnych informacji.* *Choć wybory parlamentarne dopiero jesienią, pierwsze przymiarki do list wyborczych już się zaczynają.

Według informacji _ Gazety Wyborczej _do parlamentu chce kandydować aż dziesięciu z osiemnastu obecnych ministrów. Chęć startu zadeklarował już na łamach _ Gazety _ minister finansów Jacek Rostowski, który kilka miesięcy temu zapisał się do Platformy. Chce startować z Warszawy.

Jednak na jedynkę na liście nie ma co liczyć, bo tę pozycję zajmie - tak jak w poprzednich wyborach - najprawdopodobniej premier Donald Tusk, który choć mieszka w Sopocie, startował z Warszawy.

bFfIUpRz

O mandaty posłów chcą walczyć też minister nauki Barbara Kudrycka i szef MON Bogdan Klich, którzy po wyborach w 2007 roku zrezygnowali dla rządowej posady z mandatów w Parlamencie Europejskim.

Do Sejmu będzie też prawdopodobnie kandydować pięciu innych ministrów, którzy już dziś są posłami: minister zdrowia Ewa Kopacz, szef MSZ Radosław Sikorski, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, kultury Bogdan Zdrojewski i skarbu Aleksander Grad.

Według informacji _ Gazety _ ciekawy pojedynek szykuje się w Łodzi, gdzie o miejsca na liście Platformy może walczyć dwóch ministrów - oprócz Grabarczyka do Sejmu być może będzie kandydował minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, który dziś jest senatorem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/beda;powtorne;wybory;w;walbrzychu,166,0,751526.html) Będą powtórne wybory w Wałbrzychu? Kandydat na prezydenta miasta Patryk Wild twierdzi, że jego konkurencja kupowała głosy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t97071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/solidarnosc;nie;poprze;zadnej;partii,207,0,751311.html) Solidarność nie poprze żadnej partii Związek zamierza popierać konkretnych kandydatów do Sejmu i Senatu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t16254.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;w;wyborach;stawia;na;czarzastego,225,0,750305.html) SLD w wyborach stawia na Czarzastego? Miałby on startować poza Warszawą, bo na liście w stolicy jest już tłoczno.
bFfIUpSa
wybory
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)