Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MON szuka dostawcy nowych śmigłowców

0
Podziel się:

W poprzednich etapach przetargu uczestniczyły cztery podmioty. Teraz zgłosiły się trzy.

MON szuka dostawcy nowych śmigłowców
(Anna Pawlak/isaf.wp.mil.pl)

Do udziału w negocjacjach technicznych w przetargu na śmigłowce dla wojska zgłosiły się trzy firmy - poinformowało w środę MON. To kolejny etap procedury, która ma wyłonić dostawcę 70 maszyn.

Jak podał resort, tego dnia w Inspektoracie Uzbrojenia otwarto zgłoszenia. Złożyły je konsorcjum Sikorsky International Operations Inc., Sikorsky Aircraft Corporations i należące do Amerykanów Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu ze śmigłowcem S-70i Black Hawk; konsorcjum Eurocopter SAS i Heli Invest proponujące maszynę EC-725 oraz WSK PZL-Świdnik. Właścicielem tej ostatniej jest włosko-brytyjski koncern AgustaWestland.

W poprzednich etapach przetargu uczestniczyły cztery podmioty - AgustaWestland i PZL Świdnik występowały oddzielnie, choć oba proponowały nowo opracowany śmigłowiec AW149. Włosko-brytyjski koncern rozważał zaproponowanie również innych swoich konstrukcji.

Przetarg na 70 śmigłowców dla sił powietrznych, lądowych i morskich dotyczy maszyn w wersjach transportowej, zwalczania okrętów podwodnych oraz poszukiwawczo-ratowniczej. MON chce rozstrzygnąć przetarg jeszcze w tym roku. Dostawy miałyby nastąpić od przełomu 2014/15 do roku 2022.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w sztabie Wojska Polskiego W obecnej strukturze szef Sztabu Generalnego ma pierwszego zastępcę i dwóch zwykłych zastępców.
Polscy żołnierze zbrodniarzami wojennymi? Polscy żołnierze są oskarżeni o zbrodnię wojenną zabójstwa cywilów i ostrzelania niebronionego cywilnego obiektu.
Niezwykła propozycja Rosji. Chodzi o wywiad Władymir Putin polecił Federalnej Służbie Bezpieczeństwa, by zawarła porozumienie o współpracy w sferze kontrwywiadu wojskowego z Polską.
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)