Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

MSP chce sprzedać udziały w Presspublice

0
Podziel się:

Resort skarbu w dalszym ciągu chce pozbyć się swoich udziałów w Presspublice - poinformował dziś rzecznik MSP Maciej Wewiór.

MSP chce sprzedać udziały w Presspublice
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Resort skarbu w dalszym ciągu chce pozbyć się swoich udziałów w Presspublice - poinformował dziś rzecznik MSP Maciej Wewiór (na zdj.). Nowym współwłaścicielem spółki, która wydaje m.in. gazetę _ Rzeczpospolita _, został biznesmen Grzegorz Hajdarowicz.

W dzisiejszym komunikacie, spółka Gremi Media, należąca do krakowskiego przedsiębiorcy Grzegorza Hajdarowicza, poinformowała, że zawarła umowę kupna spółki Mecom Poland Holdings, do której należy 51,01 proc. udziałów Presspubliki. Resztę akcji ma Przedsiębiorstwo Wydawnicze _ Rzeczpospolita _, które jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa.

_ - Ministerstwo Skarbu Państwa w dalszym ciągu chce wyjść z tej inwestycji, w której jesteśmy mniejszościowym udziałowcem. Nie ma potrzeby, żeby Skarb Państwa był udziałowcem firmy, która wydaje gazety _ - powiedział Wewiór.

Dodał też, że jeżeli nowy właściciel będzie zainteresowany zakupem udziałów PW _ Rzeczpospolita _, to będzie mógł uczestniczyć w procesie prywatyzacji tych akcji. Wiadomo, że Hajdarowicz zapłaci funduszowi Mecom 80 mln zł za udziały w Presspublice. Transakcja będzie zamknięta dopiero po akceptacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Waldemar Stachowiak analityk z IPOPEMA powiedział, że _ Rzeczpospolita ma prawie czterokrotnie mniejsze przychody reklamowe, niż Gazeta Wyborcza i znacznie mniejsze przychody ze sprzedaży egzemplarzowej _.

Według niego główny właściciel będzie miał sporo do powiedzenia, _ ale nadal udziałowcem będzie tam Skarb Państwa _. _ Podejrzewam, że wpływy państwa pozostaną takie, jak były. Nie chciałabym spekulować, gdyż trudno ocenić, jak w orientacji politycznej będzie się to przekładało _ - podsumował.

Medioznawca Jakub Bierzyński, szef Omnicom Media Group w Polsce powiedział, że z punktu widzenia zwykłego obywatela ta zmiana nic nie znaczy. _ - Trudno to komentować, gdyż jedyny komentarz może wynikać ze znajomości planów inwestycyjnych pana Hajdarowicza. Ja ich nie znam _ - powiedział. Dodał, że nie za bardzo rozumie decyzję inwestycyjnej Hajdarowicza. - _ Wygląda na to, że on ma strategię kupowania tytułów w kłopotach _ - powiedział.

Presspublica to wydawca m.in. dziennika _ Rzeczpospolita _ (sprzedaż miesięczna około 140 tys. egz.), gazety _ Parkiet _ (sprzedaż około 9 tys.), tygodnika _ Uważam Rze _ (sprzedaż około 130 tys.) oraz portali internetowych w tym portalu www.rp.pl. Przychody grupy Presspublica wyniosły w 2010 roku 220,9 mln zł, a zysk 8,1 mln zł.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t41784.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/newsy/biznes/hajdarowicz-wlascicielem-presspubliki-ma-51-proc-udzialow-20768) "Rzeczpospolita" ma nowego współwłaściciela Firma Gremi Media, należąca do Grzegorza Hajdarowicza, przejęła spółkę Mecom Poland Holdings za 80 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/kreacja/artykuly/webdesign/uwazam-rze-w-internecie-to-rzenada-19420) Nowa strona Uważam Rze to "rzenada" Chaos, nieprzemyślana grafika i nieczytelne czcionki - to jej główne wady.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)