Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Dolnym Śląsku stan alarmowy przekroczony na 23 rzekach

0
Podziel się:

Nadal obowiązują alarmy powodziowe na terenie czterech gmin oraz we Wrocławiu na rzekach Bystrzyca, Ślęza i Widawa.

Na Dolnym Śląsku stan alarmowy przekroczony na 23 rzekach
(PAP/Darek Delmanowicz)
bFfaJmUl

Po utrzymujących się od dwóch dni opadach deszczu na Dolnym Śląsku obowiązują alarmy powodziowe na terenie czterech gmin oraz we Wrocławiu na rzekach Bystrzyca, Ślęza i Widawa.

Jak poinformowała Marta Libner-Zoniuk z biura prasowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w ciągu minionej doby w związku z podtopieniami straż pożarna w regionie interweniowała niemal 350 razy - najczęściej w powiatach wrocławskim, kłodzkim, trzebnickim, strzelińskim oraz zgorzeleckim. _ W większości przypadków było to wypompowywanie wody z zalanych piwnic i posesji _ - podała Libner-Zoniuk.

We wtorek powyżej stanów alarmowych i ostrzegawczych płyną m.in. rzeki Odra, Bystrzyca, Kaczawa, Orla, Bóbr, Kwisa i Witka. W regionie odnotowano 23 przekroczone stany alarmowe oraz 18 ostrzegawczych.

bFfaJmUn

Nawałnica nad Warszawą. Paraliż stolicy

  • fot: PAP/Radek Pietruszka
  • fot: PAP/Radek Pietruszka
  • fot: PAP/Radek Pietruszka
  • fot: PAP/Radek Pietruszka [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/nawalnica-nad-warszawa-paraliz-stolicy-g556986.html)

Nadal obowiązują alarmy powodziowe na terenie gminy i miasta Nowogrodziec oraz gmin Lubań, Świeradów Zdrój, gminy miejskiej Piechowice. Alarmy powodziowe wprowadzono również w granicach Wrocławia dla rzek Bystrzyca, Ślęza i Widawa.

Jak poinformowała rzeczniczka Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu Julia Wach, na Widawie w granicach miasta stan alarmowy jest przekroczony o 13 cm, zaś na Ślęzie - o 18 cm.

Większe przekroczenie stanu alarmowego jest na rzece Bystrzycy - o ponad 30 cm na wodowskazie w Jarnołtowie. _ Przy tym stanie podtopione jest zawsze jedno gospodarstwo przy ul. Gałowskiej, leżące na terenach zalewowych _ - powiedziała Wach i zapewniła, że we Wrocławiu obecnie nie występuje realne zagrożenie powodziowe. Na Dolnym Śląsku nadal obowiązują również pogotowia przeciwpowodziowe na terenie 16 gmin i powiatów.

bFfaJmUt
Czytaj więcej w Money.pl
Po burzy zablokowana krajowa "siódemka" Strażacy wypompowują wodę z rowu melioracyjnego i pobliskich posesji. Policja wprowadziła objazdy.
Grad wybijał dziury w dachach. Nocne ulewy Ponad 300 razy w ciągu ostatniej doby wzywano strażaków do pomocy przy usuwaniu skutków burz i ulew
Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego stopnia Wciąż widoczne są także skutki nawałnic, które przeszły wczoraj nad terenem województw południowych i centralnych.
Pogotowie powodziowe w Płocku Służby przeciwpowodziowe w Płocku zobowiązały mieszkańców i pracodawców do zabezpieczenia przed zatopieniem lub usunięcia się ze stref bezpośredniego i potencjalnego zagrożenia powodzią.
bFfaJmUO
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)