Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na wakacje pociągi wrócą na Półwysep Helski

0
Podziel się:

Remont linii ma potrwać do stycznia 2014 roku, ale kolejarze zapewniają, że zaplanowano go w taki sposób, by nie utrudniać kolejowego ruchu turystycznego.

Na wakacje pociągi wrócą na Półwysep Helski
(pkp.pl)

Jutro pociągi wrócą na Półwysep Helski po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej rewitalizacją linii - poinformował dziś rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w PKP PLK Maciej Dutkiewicz. Linia będzie otwarta do 2 września, później robotnicy wznowią remont.

_ Pierwszy pociąg regionalny z Gdyni na Hel odjedzie w piątek 21 czerwca o 5.56, a pierwszy dalekobieżny pociąg sezonowy, z Lublina, dojedzie do końcowej stacji 29 czerwca o 6.56 _ - poinformował rzecznik.

Remont linii ma potrwać do stycznia 2014 roku, ale kolejarze zapewniają, że zaplanowano go w taki sposób, by nie utrudniać kolejowego ruchu turystycznego. Od północy 20 czerwca do 2 września linia będzie więc otwarta dla pociągów, które będą mogły tamtędy jeździć z dotychczas dozwoloną prędkością 80 km/godz.

Na wiosnę zaplanowano najważniejsze prace, których efekt miał umożliwić wjazd pociągów na linię z końcem czerwca. _ Inwestycja została objęta specjalnym monitoringiem - transportom materiałów budowlanych przyznano priorytet, a wykonawca zapewnił większą liczbę sprzętu oraz pracowników biorących udział w pracach rewitalizacyjnych _ - zapewnił rzecznik. Jak wskazał Dutkiewicz, sporym utrudnieniem w realizacji prac rewitalizacyjnych była jednak wyjątkowo niesprzyjająca pogoda, która opóźniła prace.

Koszt remontu to 117 mln zł brutto. Głównym celem inwestycji jest skrócenie podróży pociągiem na Hel o około pół godziny. _ Skrócenie czasu przejazdu będzie możliwe dzięki przebudowie przejazdów kolejowych, na których dotąd ze względów bezpieczeństwa pociągi musiały zwalniać do 20 km/godz. Po rewitalizacji ulegnie to zmianie. W 23 miejscach zostaną zainstalowane aktywne urządzenia zabezpieczające - w tym między innymi, samoczynna sygnalizacja przejazdowa, telewizja przemysłowa, rogatki, sygnalizacja świetlna i dźwiękowa _ - poinformował rzecznik. Zaplanowane prace obejmują także m.in. naprawę torów i wymianę podkładów.

Niezelektryfikowana i jednotorowa linia kolejowa z Redy do Hel liczy ponad 61 km. Uchodzi za jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Uczą się jak poprowadzić Pendlino Obecnie w Polsce nie ma maszynistów, którzy mogliby jeździć Pendolino. Maszyniści, podobnie jak piloci, zdobywają uprawnienia do prowadzenia określonych typów maszyn.
Leo Express nie pojedzie po polskich torach? Trasy, po których przewoźnik chce jeździć w Polsce, to domena głównie państwowego przewoźnika PKP Intercity.
Woda podmyła tory. Pociągi wstrzymane W czasie naprawy torowiska w połączeniach lokalnych pomiędzy Głownem i Domaniewicami pasażerowie kolei byli przewożeni zastępczą komunikacją autobusową.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)