Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nergal "uzdrawiał". Braun żąda wyjaśnień

0
Podziel się:

Fakt i Superexpress publikują obrazoburcze zdjęcia Adama Darskiego.

Nergal "uzdrawiał". Braun żąda wyjaśnień
(Radosław Drożdżewski<br>(Zwiadowca21)/GNU/Wikipedia)

Prezes TVP Juliusz Braun zwrócił się o szczegółowe wyjaśnienia do producenta programu _ The Voice of Poland _ oraz do Adama Darskiego _ Nergala _ w związku z informacjami prasowymi o zachowaniu jurora programu w jednym z warszawskich klubów.

W dzisiejszych wydaniach _ Faktu _ i _ Superexpressu _ pojawiły się zobrazowane fotografiami informacje o zachowaniu _ Nergala _ na koncercie zespołu _ Times New Roman _ w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Według relacji gazet, muzycy pojawili się na scenie na wózkach inwalidzkich, w szpitalnych pidżamach i w asyście pielęgniarek. Konferansjer zapowiedział, że nie są w stanie dalej grać, chyba, że ktoś ich uzdrowi. W tym momencie na scenie pojawił się Darski udający duchownego, z przewieszoną na karku szarfą przypominającą stułę. Położył dłonie na głowach muzyków, zaś ci - _ uzdrowieni _ - wstali z wózków i kontynuowali koncert.

**Czytaj w Money.pl

Reporter/East News **
Kaczyński na straży wiary. Atakuje Nergala
W oświadczeniu Braun napisał, że _ prowokacyjne zachowanie, wykazujące brak poszanowania nie tylko dla przekonań religijnych, ale także dla choroby i kalectwa _ uważa za niedopuszczalne. Poinformował, że zwrócił się o wyjaśnienia w tej sprawie do Darskiego, _ uzależniając od treści tych wyjaśnień ewentualne dalsze decyzje _.

Prezes TVP zaznaczył, że trwająca obecnie edycja programu _ The Voice of Poland _, zaplanowana na sezon jesienny bieżącego roku, zakończy się w ciągu najbliższych tygodni. Rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska wyjaśniła, że chodzi o listopad.

Pytana o to, dlaczego TVP właśnie teraz zdecydowała się zareagować na zachowania Darskiego powiedziała, że _ Nergal _ dopuścił się _ nagannych zachowań w okresie, gdy telewizja publiczna emituje program z jego udziałem w roli jurora _.

Stanowisko w sprawie udziału Darskiego w programie TVP pod koniec września zajęła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Uznała ona wówczas, że zatrudnienie _ Nergala _ w roli jurora w programie muzycznym TVP nie narusza obowiązującego prawa, a analiza dotychczas wyemitowanych odcinków _ The Voice of Poland _ nie daje podstaw do interwencji.

Jednocześnie Krajowa Rada zwróciła się do zarządu Telewizji Polskiej, aby ten przy podejmowaniu decyzji programowych _ uwzględniał zróżnicowaną wrażliwość odbiorców _.

KRRiT wypowiedziała się w tej sprawie po uzyskaniu wyjaśnień nadawcy, czyli TVP. W połowie września do KRRiT skierował je Braun, który poinformował m.in., że rola Darskiego w programie telewizji publicznej sprowadza się wyłącznie do roli eksperta muzycznego i nie wypowiada się na tematy obyczajowe, światopoglądowe, czy religijne. Braun ocenił ponadto, że swoim zachowaniem, wypowiedziami i postawą _ Nergal _ nie obraża niczyich uczuć religijnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/19/t157203.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/popkultura/wydarzenia/cenzura;w;telewizji;nic;o;nagosci;i;zachodnim;jedzeniu,168,0,919464.html) To dopiero cenzura w telewizji Pod naciskiem konserwatywnych duchownych muzułmańskich władze Iranu zakazały emisji programów telewizyjnych, naruszających obyczajowość.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t157166.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;na;strazy;wiary;atakuje;nergala,49,0,919089.html) Kaczyński broni wiary. Atakuje Nergala Zdaniem prezesa PiS narasta ofensywa przeciwko wartościom chrześcijańskim. _ Tej grupie trzeba się przeciwstawić _.
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)