Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niedługo decyzje ws. emerytur mundurowych?

0
Podziel się

- Myślę, że się do niej zbliżamy - powiedział poseł PO Jarosław Gowin.

Niedługo decyzje ws. emerytur mundurowych?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDROzPLp

Politycy uczestniczący w _ Śniadaniu w Trójce _ byli zgodni, że spadki w poparciu dla partii rządzącej, widoczne w sondażach w ostatnich miesiącach, powinny skłonić Platformę Obywatelską do działań.

Jarosław Gowin z PO przyznał, że Platforma powinna teraz wystąpić z nowymi propozycjami reform, by przekonywać swój elektorat. Gowin uważa, że taką propozycją powinny w najbliższej przyszłości być zmiany dotyczące emerytur mundurowych.

- _ Jeżeli chodzi o emerytury mundurowe myślę, że zbliżamy się do decyzji. Wszyscy wiemy, że trzeba to zrobić. Jest tylko pytanie, która z partii zdecyduje się zapłacić cenę za tę decyzję. Wierzę, że odpowiedzialność weźmie na siebie Platforma. Tego oczekują od nas ludzie, którzy w ostatnich tygodniach deklarują, że są Platformą rozczarowani _ - uważa Gowin.

bDROzPLr

[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;zyskuje;czy;traci;sondaze;nie;sa;zgodne,84,0,770388.html) Platforma zyskuje czy traci? Sondaże nie są zgodne
Bartosz Arłukowicz z SLD uważa, że premier staje obecnie przed ważnym testem dotyczącym przywództwa w Platformie. Powinien podjąć decyzje dotyczące kolejnych reform i rekonstrukcji rządu. - _ Przed premierem są dwie drogi. Pierwsza to podjęcie się trudu reform. Są one oczekiwane społecznie. Pytaniem pozostaje, czy są możliwe do przeprowadzenia tuż przed wyborami. Druga droga to głęboka rekonstrukcja rządu, przeprowadzona skutecznie i szybko i tzw drugie otwarcie _ - podsumowuje.

Jarosław Kalinowski z PSL uważa, że problemy wewnętrzne Platformy wzięły się stąd, że premier Donald Tusk był dotąd zbyt zachowawczy. Z kolei Paweł Poncyljusz z PJN powiedział, że nie dziwią go gorsze notowania Platformy w ostatnim czasie. Niektórzy działacze PO, są bowiem - jego zdaniem - rozczarowani działaniami swej partii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t86629.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondazownie;potwierdzaja;po;traci;poparcie,31,0,770079.html) Sondażownie potwierdzają: PO traci poparcie Według najnowszego badania CBOS, na partię rządzącą głosować chce 37 procent ankietowanych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wyborcy;odwracaja;sie;od;platformy,138,0,768394.html) Wyborcy odwracają się od Platformy? Sondaż: Porcie dla PO spadło aż o 13 procent. Najwięcej zyskali Ludowcy - 4 punkty procentowe.
bDROzPLS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)