Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
21.03.2013 22:18

Obława na kierowcę, który staranował radiowozy

Policja szuka kierowcy, który staranował policyjny radiowóz. Troje funkcjonariuszy doznało obrażeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

W powiecie międzyrzeckim (Lubuskie) trwa obława na kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki staranował swoim autem dwa radiowozy. Troje funkcjonariuszy policji doznało obrażeń.

Jak poinformowała rzeczniczka policji z Międzyrzecza Justyna Łętowska, pościg rozpoczął się w czwartek około godz. 16 na trasie między Trzcielem a Międzyrzeczem. Patrol ruchu drogowego próbował zatrzymać tam do kontroli kierowcę dostawczego volkswagena. Mężczyzna zaczął jednak uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i wezwali posiłki.

W pewnym momencie wydawało się, że kierowca volkswagena zrezygnował z ucieczki, gdyż zatrzymał się. Wówczas z radiowozu wysiała policjantka i chciała do niego podejść.

_ - Wtedy kierowca ruszył i uderzył w drzwi radiowozu, które uderzyły w głowę funkcjonariuszkę. Mimo to wsiadała do samochodu i kontynuowała pościg z kolegą z patrolu _ - powiedziała Łętowska.

Na jednej z blokad policjanci zatarasowali swoim autem przejazd stając w poprzek jezdni. Kierowca volkswagena próbował przebić się przez blokadę i staranował radiowóz.

_ - Jeden z siedzących w nim funkcjonariuszy narzekał na ból kręgosłupa, drugiemu ratownicy usztywnili nogę. Łącznie do szpitala trafiło troje policjantów poszkodowanych podczas pościgu _ - powiedziała rzeczniczka.

Po staranowaniu radiowozu kierowca volkswagena nie był w stanie kontynuować jazdy, wysiadł z rozbitego auta i uciekł do lasu.

Policja zabezpieczyła samochód, którym uciekał. Obecnie trwa ustalanie czy pochodził z kradzieży. W poszukiwaniu podejrzanego bierze udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którym pomaga pies tropiący.

Czytaj więcej w Money.pl
Zginął policjant. Mają nagranie z pościgu Zielonogórska prokuratura dysponuje nagraniem z pościgu za kierowcą, podczas którego doszło do śmiertelnego postrzelenia policjanta z sulęcińskiej komendy powiatowej policji.
Liczba tych przestępstw wzrosła o 250 proc. Do incydentu doszło na jednym z parkingów w północnej części miasta. Policjanci musieli użyć broni.
Znaleźli spalone zwłoki byłego policjanta Rzeczniczka szeryfa i urzędu koronera okręgu San Bernardino Jodi Miller poinformowała, że identyfikacji dokonano na podstawie stanu uzębienia szczątków.
Tagi: policja, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz