Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opóźnienia na kolei
10.05.2012 10:52

Opóźnienia na kolei. Pociągi opóźnione o godzinę

Niektóre pociągi w Warszawie mogą byś dziś rano opóźnione nawet o godzinę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

Niektóre pociągi w Warszawie mogą byś dziś rano opóźnione nawet o godzinę. To skutek dwóch awarii. Do jednej doszło wczoraj w nocy na trasie Tłuszcz-Wołomin, a do drugiej - dziś rano na trasie Pruszków-Włochy.

Jak poinformował rano rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, linia kolejowa Pruszków-Włochy została zablokowana przez uszkodzony pociąg SKM.

_ - Pociąg zablokował tor przed ósmą rano, przed dziewiątą udało się go odholować, więc ruch będzie już tam wracał do normy _ - powiedział rzecznik. Dodał, że opóźnienia pociągów powinny zostać rozładowane przed południem.

Poważniejsza była awaria, do której doszło w środę w nocy na trasie Tłuszcz-Wołomin. _ Pociąg Kolei Mazowieckich wjechał w obniżoną sieć trakcyjną. Uszkodzone jest kilkaset metrów sieci i trzy słupy _ - wyjaśnił rzecznik.

Poinformował, że kolejarze pracowali przy naprawie sieci i słupów przez całą noc, ale ruch na jednym torze nadal nie został przywrócony. _ - Pociągi kursują po drugim torze, ale to się wiąże z wydłużeniem czasu jazdy nawet o 60 minut _ - poinformował. Awaria ma być usunięta między godz. 12 a 13.

Czytaj więcej o sytuacji na kolei
To będzie najdroższa zmiana w PKP Sławomir Nowak twierdzi, że najbardziej kosztowny będzie program wymiany taboru.
Nowak może odpuścić sobie kolej. Nie jest potrzebna O obietnicach szefa resortu transportu pisze Paweł Zawadzki.
Wstrząsające liczby. Tego nie wiesz o polskiej kolei Przed wojną między dużymi polskimi miastami jeździło się nawet dwa razy szybciej.
Tagi: opóźnienia na kolei, pociągi, kolej, pkp, opóźnienia, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz