Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot oddał legitymację. To przestępstwo?

0
Podziel się:

Polityk został oskarżony o zbycie dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Palikot oddał legitymację. To przestępstwo?
(PAP/Wojciech Pacewicz)
bFeLyLOZ

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Janusza Palikota. Były polityk PO wystawił na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swoją legitymację poselską.

_ - Wczoraj wpłynęło zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej, a dzisiaj przesłaliśmy je do Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów _ - powiedziała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska.

Dodała, że zawiadomienie złożyła osoba fizyczna, a jego podstawą było podejrzenie popełnienia przestępstwa _ zbycia dokumentu stwierdzającego tożsamość _.

bFeLyLPb

Jako pierwsze o zawiadomieniu prokuratury w sprawie Palikota poinformowały Wydarzenia Polsatu.

Janusz Palikot w niedzielę na swoim blogu poinformował, że zrzekł się mandatu poselskiego, a legitymację poselską przekazał na aukcję WOŚP. _ - Właśnie oddałem legitymację poselską. Ta książeczka, która służyła mi przez ostatnie lata, zostanie zlicytowania na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy _ - napisał poseł na blogu.

We wtorek wieczorem licytacja legitymacji Palikota jeszcze trwała; aktualna cena dokumentu to 8 tysięcy 300 złotych. Licytacja ma się zakończyć 23 stycznia.

Wystawienie na licytację legitymacji poselskiej budziło wątpliwości szefa Kancelarii Sejmu Lecha Czapli. _ Jest to dokument urzędowy _ - powiedział Czapla. Zwrócił też uwagę, że po decyzji o wygaśnięciu mandatu posła czy zakończeniu kadencji parlamentu legitymacja ma nie tylko wartość pamiątkową, ale na jej podstawie byli posłowie mogą wchodzić do Sejmu.

bFeLyLPh
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t83736.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/legitymacja;palikota;na;aukcji;wosp,75,0,750411.html) Legitymacja Palikota na aukcji WOŚP Polityk, tak jak obiecał, zrzekł się mandatu poselskiego. Legitymacje przekazał Owsiakowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t112219.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;to;jest;moje;ostatnie;wystapienie;pod;znakiem;po,195,0,686531.html) Palikot: To jest moje ostatnie wystąpienie pod znakiem PO Janusz Palikot zrezygnował z kierowania lubelską strukturą Platformy Obywatelskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;juz;nie;jest;poslem;zrezygnowal,16,0,750864.html) Palikot już nie jest posłem. Zrezygnował Do Sejmu wpłynęła pisemna rezygnacja Janusza Palikota z mandatu poselskiego.
bFeLyLPC
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)