Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot spotkał się z Nowicką. Będą dalsze rozmowy

0
Podziel się:

Palikot przedstawił Nowickiej założenia programowe i organizacyjne nowej formacji, a także zaproponował współpracę, w tym również na forum parlamentarnym.

Palikot spotkał się z Nowicką. Będą dalsze rozmowy
(Maciej Goclon/East News)
bESAMeBh

Janusz Palikot rozmawiał dziś wieczorem z wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką. Przed 6 października, na kiedy zaplanowano kongres założycielski nowej partii Palikota, ma dojść do kolejnego spotkania między liderem Ruchu a Nowicką.

Jak powiedział po spotkaniu rzecznik RP Andrzej Rozenek, Palikot przedstawił Nowickiej założenia programowe i organizacyjne nowej formacji, a także zaproponował współpracę, w tym również na forum parlamentarnym.

_ Strony uzgodniły następne spotkanie z chęcią osiągnięcia już pełnego kompromisu i ustalenia szczegółów współpracy. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy na dobrej drodze, by współpracować _ - zaznaczył Rozenek. Do kolejnej rozmowy między Palikotem i Nowicką ma dojść przed 6 października. Rozenek ma nadzieję, że Nowicka wróci też do klubu RP.

bESAMeBj

Wicemarszałek również powiedziała po spotkaniu, że mają być dalsze rozmowy z szefem RP.

Nowicka weszła do Sejmu z listy Ruchu Palikota. W lutym partia ta wycofała jednak rekomendację dla Nowickiej na funkcję wicemarszałka oraz złożyła wniosek o jej odwołanie. Było to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za rok 2012 w wysokości 40 tys. zł. Nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie, a także marszałek Sejmu Ewa Kopacz (45 tys. zł). Wszyscy zadeklarowali przekazanie nagród na cele społeczne.

W późniejszym głosowaniu w Sejmie - mimo rekomendacji Ruchu - izba nie odwołała Nowickiej ze stanowiska, a posłanka sama także nie zrezygnowała z funkcji. W efekcie tych decyzji klub Ruchu Palikota usunął Nowicką ze swego grona. Od tego czasu wicemarszałek Sejmu jest posłanką niezrzeszoną.

W połowie września Palikot powiedział, że swoim zachowaniem wyrządził krzywdę Nowickiej. Wyraził nadzieję, że uda się naprawić błąd, jaki popełnił w tej sprawie. _ Od konfliktu z Wandą Nowicką minęło już pół roku. Kiedy dziś o tym myślę, to mam wrażenie, że popełniłem błąd. Zbyt pochopnie oceniłem całą postać Wandy. Zbyt emocjonalnie. Wanda Nowicka przez lata dała świadectwo bezinteresownej walki o prawa kobiet. Walki o wartości. I w ocenie jej postępowania trzeba było to zważyć. To moje zachowanie wyrządziło jej krzywdę. Niepotrzebnie. Mam nadzieję, że da się to naprawić. Przepraszam, z nadzieją patrząc w przyszłość _ - napisał Palikot w oświadczeniu, które odczytał wówczas na konferencji prasowej w Łodzi.

bESAMeBp

Palikot zapowiedział kilka tygodni temu, że na kongresie RP powstanie nowa centrolewicowa partia polityczna. Przystąpić do niej mają m.in. europoseł Marek Siwiec - kierujący stowarzyszeniem Ruch Społeczny Europa Plus oraz niewielka partia lewicowa Racja Polskiej Lewicy.

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot nie pozwoli, aby Tusk i Kaczyński... Podczas zaplanowanego na 6 października kongresu nowej partii, tworzonej z inicjatywy Ruchu Palikota, będzie przedstawiona nowa koncepcja polityki gospodarczej i nowy plan rozwoju Polski.
Palikot zapowiada wielką ofensywę Lider ruchu swojego imienia zapowiada, że jesienią zaprezentuj nowych ludzi formacji.
"To powoduje betonowanie sceny politycznej" Postulat ograniczenia finansowania partii z budżetu państwa wzbudza kontrowersje.
bESAMeBK
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)