Notowania

platforma obywatelska
27.05.2013 16:12

Piechociński o liście Gowina: sporo krytyki, mało propozycji

- Zaskakuje mnie ta forma, że jest to wysłanie listu do struktur, a przede wszystkim do mediów i że mamy tam sporo krytyki, a nie ma propozycji - powiedział Piechociński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes PSL, wicepremier Janusz Piechociński uważa, że w liście Jarosława Gowina wystosowanym do członków PO, jest dużo krytyki, a mało propozycji. Jego zdaniem personalne spory w partiach osłabiają i tak już wątłą, ale potrzebną, postawę współpracy.

_ Zaskakuje mnie ta forma, że jest to wysłanie listu do struktur, a przede wszystkim do mediów i że mamy tam sporo krytyki, a nie ma propozycji _ - powiedział Piechociński w Lublinie proszony o komentarz do listu Gowina.

Jego zdaniem politycy, nie tylko w PO, zbyt często koncentrują się na krytyce. _ Ja mówię, nie tylko do tych, którzy walczą o przywództwo w jednym z parlamentarnych ugrupowań, że potrzeba nam nowej polityki - polityki wartości, budowania wspólnoty. Dzisiaj każde, także personalne spory we wszystkich ugrupowaniach parlamentarnych, to jest osłabianie i tak już przecież kruchej i wątłej postawy współpracy i współdziałania _ - powiedział.

W jego ocenie obecny kryzys światowy i europejski _ przejawia się przede wszystkim w kryzysie postaw _ i potrzebna jest polityka, która skoncentruje się na sprawach najważniejszych. _ A dzisiaj najważniejsza jest praca, chleb, tania energia, podnoszenie konkurencyjności i otwieranie bardziej przyjaznej przyszłości dla młodego pokolenia. I to jest zadanie ponadpartyjne _ - dodał wicepremier.

W liście otwartym wystosowanym w niedzielę do członków Platformy Obywatelskiej, b. minister sprawiedliwości Jarosław Gowin napisał m.in., że partia poniosła _ szereg dotkliwych porażek w różnego rodzaju wyborach lokalnych _, a członkowie PO _ alarmują, że coraz częściej działania samorządowców Platformy i aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy _.

Gowin napisał też, że _ Platforma miała być partią niskich i prostych podatków _, a tymczasem podatki - m.in. VAT i akcyza - zostały podwyższone. Podkreślił, że mimo licznych zapowiedzi, nie udało się ograniczyć zatrudnienia w administracji publicznej, a pomimo obietnic zapewnienia powszechnego dostępu do internetu szerokopasmowego - _ wciąż pod względem internetyzacji zajmujemy ostatnie miejsca w Unii Europejskiej _. Według Gowina ciągle brakuje kompleksowej polityki prorodzinnej.

Piechociński uczestniczył w Lublinie w uroczystości zakończenia VIII edycji konkursu _ Młodzież, jakiej nie znacie _ organizowanego przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W konkursie wzięło udział 364 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy nadesłali pisemne prace - eseje, wypracowania - poświęcone tegorocznemu tematowi konkursu _ Moją młodość przeżywam godnie _. Prace 36 laureatów, wybrane przez konkursowe jury, zostały opublikowane w formie książki.

Piechociński dziękował młodzieży, za odwagę i chęć uczestniczenia w konkursie i podjęcie refleksji nad życiem i godnością człowieka.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński: potrzeba "rozumnej polityki" Zdaniem wicepremiera i ministra gospodarki, jednym z najważniejszych wyzwań polskiego rolnictwa jest demografia.
Premier o liście Gowina: On walczy o wygraną, ale czy w PO? - _ Uprzedzałem, że to jest bardzo poważna sprawa i będzie temu towarzyszyła poważna i serio konkurencja _ - zaznaczył Tusk.
Gowin napisał ostry list do członków PO. Początek kampanii? _ Działania aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i moralne korzystanie z przywilejów władzy _ - pisze były minister sprawiedliwości.
Tagi: platforma obywatelska, piechociński, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz