Notowania

prezydencja w unii
03.06.2011 12:07

PiS: Rząd złamał prawo w sprawie prezydencji

Rząd złamał prawo nie przedstawiając Sejmowi na czas priorytetów polskiej prezydencji - podkreślają europosłowie PiS

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rząd złamał prawo nie przedstawiając Sejmowi na czas priorytetów polskiej prezydencji - podkreślają europosłowie PiS. Ich zdaniem odpowiedzialni za to urzędnicy powinni podać się do dymisji.

Według europosłów Ryszarda Czarneckiego i Tomasza Poręby, rząd złamał ustawę z dnia 8 października 2010 r. o współpracy Rady Ministrów z Sejmem i Senatem w sprawach związanych z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej.

_ - Ustawa ta jednoznacznie nakłada na rząd RP obowiązek przedstawienia Sejmowi miesiąc przed rozpoczęciem prezydencji jej priorytetów. To nie nastąpiło. Mamy już 3 czerwca, a Sejm dalej czeka na stosowne, oficjalne stanowisko rządu _ - powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie Czarnecki.

_ - Rząd złamał tę ustawę, zgwałcił prawo w ten sposób. Należy wyciągnąć z tego odpowiednie konsekwencje natury formalnej. Rząd powinien publicznie uderzyć się w piersi, tak żeby jęknęło. Powinien pociągnąć do odpowiedzialności urzędników i ministrów za to odpowiedzialnych _ - argumentował Czarnecki.

Pytany przez dziennikarzy o zaplanowane na wtorek 7 czerwca spotkanie premiera Donalda Tuska z szefami klubów parlamentarnych ws. programu polskiej prezydencji Czarnecki odparł: _ - Prawo jest jednoznaczne. Miesiąc przed rozpoczęciem prezydencji rząd powinien Sejmowi przedstawić priorytety. 7 czerwca to jest 23 dni, a nie miesiąc _. Zauważył jednocześnie, że to są szefowie klubów, a nie cały Sejm.

Zgodnie z przyjętym przez rząd programem prezydencji, która rozpocznie się 1 lipca, Polska będzie dążyć do wprowadzenia UE na tory rozwoju gospodarczo-politycznego i skupi się na trzech priorytetach: integracji europejskiej jako źródle wzrostu, bezpiecznej Europie oraz _ Europie korzystającej na otwartości _.

Podczas konferencji europosłowie PiS zwrócili również uwagę, że rząd spóźnia się z wdrażaniem europejskich przepisów. _ W tej chwili ma spóźnienie wynoszące 60 ustaw _ - zaznaczył Czarnecki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t136999.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;nie;przyjdzie;na;rbn;woli;sejm,169,0,841385.html) Kaczyński nie przyjdzie na RBN. Woli Sejm Prezes PiS Jarosław Kaczyński nadal nie zamierza uczestniczyć w posiedzeniach RBN. Jednocześnie instruuje rząd w sprawie priorytetów naszej prezydencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t19991.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;atakuje;premiera;i;broni;kiboli,119,0,832375.html) PiS atakuje premiera i broni kiboli Ziobro: Donald Tusk nasyła służby na młodych ludzi, którzy ośmielają się go krytykować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t130696.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hofman;po;probuje;siegnac;po;elektorat;sld,29,0,826397.html) Hofman: PO próbuje sięgnąć po elektorat SLD Tak rzecznik PiS skomentował decyzją i włączeniu do rządu Bartosza Arłukowicza.
Tagi: prezydencja w unii, prezydencja, pis, rząd, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz