Notowania

pjn
29.07.2012 07:10

PJN szuka wsparcia na prawicy do projektów

Prezes PJN Paweł Kowal zaapelował do środowisk prawicowych o wspólną pracę nad polityką rodzinną i przeciwdziałania bezrobociu młodych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Blawicki/East News)

Prezes PJN Paweł Kowal na wczorajszym briefingu zaapelował do środowisk prawicowych, w szczególności do Solidarnej Polski, o wspólną pracę nad polityką rodzinną i przeciwdziałania bezrobociu młodych. Ocenił, że obecnie są to najważniejsze sprawy dla Polski.

Kowal mówił, że wielu absolwentów po skończeniu studiów jest zmuszona do szukania pracy za granicą. - _ Nikt z ich rodziny nie należy do PSL, nikt z ich rodziny nie należy do PO, nikt nie ma kuzyna, stryja, brata, wuja w którejś z tych partii, radzie miasta lub w Sejmie _ - podkreślił.

Zaznaczył, że przyczyną nepotyzmu nie jest rodzina, ale partie polityczne, _ które nie potrafią dbać o państwo, tylko o siebie _.

Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi prof. Magdaleny Środy, która w jednej z publikacji oceniła, że _ kult rodziny tradycyjnej i świętej uprawiany przez polityków, księży i ministrów od edukacji jest szkodliwy _.

_ - Przekonajmy panią Środę i innych, że prawdziwym źródłem zła jest to, jak państwo jest prowadzone przez PO i PSL, a nie siła rodziny - ona potrzebuje wsparcia _ - podkreślił Kowal.

Prezes PJN zwrócił się do Solidarnej Polski i środowisk prawicowych o wspólne przeprowadzenie dyskusji o programie dotyczącym _ dobrych propozycji dla rodziny _, m.in. podatku dla rodziny, a także o programie dla absolwentów.

_ - Zróbmy coś, nie czekajmy, nie traćmy nawet wakacji. Stwórzmy wspólne zespoły programowe _ - zaapelował. W rozmowie dodał, że w tej sprawie napisze list do lidera SP Zbigniewa Ziobry.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zostałem wyrzucony, za ostrą krytykę PiS" O sytuacji na prawicy rozmawiali na Uniwersytecie Warszawskim politycy PiS, Solidarnej Polski i PJN.
On chce obalić monopol PiS na prawicy - _ Zapewniam, że Solidarna Polska zwycięży, bo Polacy zasługują na lepszą Polskę _ - oświadczył lider SP Zbigniew Ziobro.
Szeregi PiS liczniejsze. Czyim kosztem? Bartosz Kownacki jednak nie został posłem niezależnym i przystąpił do klubu PiS.
Tagi: pjn, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz