Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO idzie do sądu. PiS przesadził?

0
Podziel się

Poseł Ryszard Terlecki demonstracyjnie zademonstrował niechęć do prezydenta.

PO idzie do sądu. PiS przesadził?
(PAP/Leszek Szymański)
bEhRKZVh

PO złoży wniosek do komisji etyki o ukaranie posła PiS Ryszarda Terleckiego za jego obraźliwe - zdaniem PO - zachowanie po projekcji w Sejmie filmu _ Czarny czwartek _.

Po wieczornej projekcji filmu _ Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł _ - opowiadającego o tragicznych wydarzeniach Grudnia '70 - w Sejmie zorganizowano panel dyskusyjny z udziałem m.in. reżysera Antoniego Krauzego.

Dyskusję prowadził wiceszef sejmowej komisji kultury Jerzy Fedorowicz (PO). Terlecki - według relacji uczestników, m.in. Jana Libickiego (PJN), który opisał sprawę na swoim blogu - powiedział, że posłowie PiS nie wezmą udziału w dyskusji, którą prowadzi poseł PO, skoro prezydent z tego ugrupowania Bronisław Komorowski _ przyjmuje generała Wojciecha Jaruzelskiego, którego rola w tych wydarzeniach jest jasna _. Po tych słowach Terleckiego politycy PiS opuścili salę.

bEhRKZVj

Fedorowicz powiedział PAP, że było to dla niego _ kompletny szok _. _ Jeszcze nigdy nic takiego mnie nie spotkało, a prowadzę te pokazy filmowe w Sejmie od kilku lat _ - dodał.

_ - Rzecz była tym gorsza, że ja byłem świadkiem tych wydarzeń, w Szczecinie. Byłem młodym aktorem, miałem 23 lata, moja żona była w ciąży. Ja biegałem tam, gdzie się to wszystko działo, tam gdzie płonął komitet wojewódzki. Ten film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wychodzę po to, żeby podziękować ludziom i otworzyć dyskusję i nagle usłyszałem coś takiego, plus jeszcze jakieś inwektywy na temat pana prezydenta _ - mówił poseł PO.

_ - W rezultacie musiano mi podać wodę, bo bardzo źle się poczułem. Mam 64 lata. To było coś bardzo obraźliwego dla nas wszystkich. I robią to ludzie, którym nic złego nie zrobiłem. To jest jakaś polityczna, fałszywa gra, której nie rozumiem, ale ona się na pewno obróci przeciwko PiS-owi _ - zaznaczył Fedorowicz.

_ Czarny czwartek _ to jeden z bardziej oczekiwanych polskich filmów w ostatnim czasie. Antoni Krauze przypomina jedną z tragiczniejszych historii PRL-u - brutalną pacyfikację gdyńskich stoczniowców przez oddziały wojska i milicji w 1970 roku. Główne postacie w filmie zagrali: Michał Kowalski jako Brunon Drywa, Marta Honzatko jako Stefania Drywa. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc. _ Balladę o Janku Wiśniewskim _ - zaśpiewał Kazik Staszewski.

bEhRKZVp
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t75888.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/adama;bielana;pozwal;jego;pracownik,21,0,757781.html) Adama Bielana pozwał jego pracownik Europoseł zwolnił go, gdy ten został radnym z listy Prawa i Sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t129372.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawa;kaczynskiego;umorzona,172,0,756396.html) Sprawa Kaczyńskiego umorzona Janusz Kaczmarek zaskarżył szefa Prawa i Sprawiedliwości za określenie _ agent śpioch _.
bEhRKZVK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)