Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podtopienia po ulewie w Radzyniu Podlaskim

0
Podziel się:

Strażacy otrzymali około 20 wezwań do pompowania wody z zalanych piwnic i domów w Radzyniu Podlaskim oraz sąsiedniej gminie Wohyń.

Podtopienia po ulewie w Radzyniu Podlaskim
(szlagor/CC/Flickr)

Kilkudziesięciu strażaków usuwa skutki gwałtownej ulewy dziś w Radzyniu Podlaskim (Lubelskie). Woda zalała ulice i podtopiła wiele posesji - poinformowała straż pożarna.

Strażacy otrzymali około 20 wezwań do pompowania wody z zalanych piwnic i domów w Radzyniu Podlaskim oraz sąsiedniej gminie Wohyń.

_ Silna ulewa trwała około półtorej godziny. Woda nie mieściła się w studzienkach kanalizacyjnych, zalała piwnice, a także wdarła się do mieszkań w niżej położonych domach. Przy pompowaniu pracuje kilkudziesięciu strażaków, dodatkowo ściągnięta została wysoko wydajna pompa z sąsiedniego powiatu, Parczewa _ - powiedział st. aspirant Sławomir Szkuat z komendy straży pożarnej w Radzyniu Podlaskim.

Według prognozy krakowskiego oddziału IMGW do późnych godzin wieczornych należy spodziewać się w Lubelskiem burz, podczas których może spaść 20 - 30 mm deszczu, a wiatr w porywach osiągnie prędkość do 80 km/h. Może też padać grad.

Czytaj więcej w Money.pl
Wskazują, gdzie może dojść do podtopień Synoptycy ostrzegają sześć województw przed burzami z gradem.
Ponad 800 interwencji po nawałnicach Najtrudniejsza sytuacja z uwagi na oberwanie chmury jest obecnie w Skarżysku-Kamiennej w województwie Świętokrzyskim, gdzie zalanych zostało kilka ulic oraz budynków.
Warszawa sparaliżowana. Zalane stacje metra Gwałtowna ulewa w stolicy. Zalane są ulice i torowiska, stoi metro. Straż ma dziesiątki wezwań.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)