Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja zatrzymała podejrzanych o uprowadzenie kobiety

0
Podziel się:

Właściciele agencji towarzyskiej podejrzani są o uprowadzenie kobiety, zmuszanie do prostytucji i czerpanie z niej korzyści. Usłyszeli zarzuty we wrocławskiej prokuraturze.

Policja zatrzymała podejrzanych o uprowadzenie kobiety
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bEEsdpDp

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwoje właścicieli jednej z wrocławskich agencji towarzyskich, podejrzanych o uprowadzanie kobiety i zmuszanie jej do prostytucji. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak poinformował dziś rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, kobieta została uprowadzona z ulicy jednego z miast w powiecie kłodzkim.

Dzięki wspólnym działaniom policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Centralnego Biura Śledczego, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych w ciągu kilku godzin od otrzymania informacji o uprowadzeniu. _ - Zatrzymani - to 31-letni mężczyzna i 30-letnia kobieta, mieszkańcy powiatów świdnickiego i jeleniogórskiego, właściciele agencji towarzyskiej działającej na terenie Wrocławia _ - powiedział rzecznik.

bEEsdpDr

Dodał, że uprowadzona kobieta była przetrzymywana w agencji towarzyskiej. Jej właściciele - podejrzani o uprowadzenie kobiety, zmuszanie do prostytucji i czerpanie z niej korzyści, usłyszeli zarzuty we wrocławskiej prokuraturze. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Rzecznik poinformował, że w związku z tą sprawą policjanci przeprowadzili również kontrole w innych agencjach towarzyskich działających na terenie Wrocławia. _ - W efekcie zatrzymano kolejne cztery osób (...) przy których funkcjonariusze znaleźli narkotyki oraz przedmioty pochodzące z kradzieży, w tym m.in. telefony komórkowe. Osoby te usłyszały już zarzuty o czyny z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz paserstwa _ - dodał Petrykowski.

Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań związanych z tą sprawą.

bEEsdpDS
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)