Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policyjna pielgrzymka na Jasną Górę

0
Podziel się

Ponad trzy tysiące policjantów modliło się na Jasnej Górze w intencji poległych podczas służby oraz za swoje bezpieczeństwo i przyszłość zawodu.

Policyjna pielgrzymka na Jasną Górę
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bEpRdicB

Uczestnikami 12. Jasnogórskich Spotkań Środowiska Policyjnego byli funkcjonariusze i pracownicy policji, emeryci policyjni, rodziny policyjne, a także członkowie stowarzyszeń policyjnych, m.in. _ Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 _. Na Jasną Górę dotarli również przedstawiciele garnizonów policji z kraju oraz Komendy Głównej Policji.

Tradycyjnym punktem programu była modlitwa przy płaskorzeźbie _ Gloria Victis _ - _ Chwała Zwyciężonym! _, która znajduje się w Kaplicy Cudownego Obrazu. Tablica jest poświęcona pamięci ponad 12 tys. policjantów pomordowanych na Wschodzie w czasie II wojny światowej. Ufundowana m.in. ze składek policjantów została wmurowana w ścianę kaplicy podczas pierwszej Pielgrzymki Policji w 2002 roku.

W niedzielę oprócz policjantów spotkało się w sanktuarium również ok. 30 tys. katechetów z całego kraju w ramach pierwszej Narodowej Pielgrzymki Katechetów w Roku Wiary na Jasnej Górze. Pielgrzymi przybyli pod hasłem _ Bądźcie zawsze gotowi do obrony _.

bEpRdicD
Czytaj więcej w Money.pl
Nalot CBA na Komendę Główną Policji Istnieje podejrzenie, że mogło dojść do nieprawidłowego wydania ponad 15 mln złotych.
Internet w Polsce. Najgorzej mają policjanci W całej policji jest 24 959 stanowisk roboczych z dostępem do internetu na 110 505 osób zatrudnionych. Oznacza to, że wskaźnik dostępu do internetu w stosunku do liczby osób zatrudnionych wynosi 23 proc.
Groźny terrorysta zatrzymany w Belgii Według hiszpańskiego MSW Al Lal był szefem finansowym siatki, która - jak się przypuszcza - szkoliła bojowników w bazach w Ceucie i sąsiednim Maroku.
bEpRdide
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)