Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polscy żołnierze ranni w Afganistanie

0
Podziel się:

Do strzelaniny z rebeliantami doszło w centralnej części prowincji Ghazni w dystrykcie Qarabagh.

Polscy żołnierze ranni w Afganistanie
(www.isaf.wp.mil.pl)
bEsmXNLp

Trzech polskich żołnierzy zostało rannych w Afganistanie. Przebywają w szpitalu w Ghazni. Ich stan lekarze określają jako stabilny - poinformował mjr Szczepan Głuszczak z sekcji informacyjno-prasowej Polskich Sił Zadaniowych ISAF.

Żołnierze zostali ranni w wyniku wymiany ognia z rebeliantami. Do zdarzenia doszło w centralnej części prowincji Ghazni w dystrykcie Qarabagh.

Rannym udzielono pierwszej pomocy, wezwany został śmigłowiec. Obecnie przebywają w szpitalu w Ghazni. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodziny żołnierzy zostały powiadomione o wydarzeniu.

bEsmXNLr

Żołnierze zespołu doradczo-łącznikowego OMLT (Operational Mentoring and Liaison Team) wykonywali zadanie patrolowe. Jeden z pojazdów w kolumnie został zaatakowany przy pomocy ręcznego granatnika przeciwpancernego RPG-7 i broni strzeleckiej. Polscy żołnierze odpowiedzieli ogniem zmuszając przeciwnika do wycofania się.

Polski Kontyngent Wojskowy uczestniczy w operacji Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa (ISAF). W jej ramach zapewnia bezpieczeństwo w prowincji Ghazni, w tym ochronę drogi Kabul - Kandahar oraz drogi Ghazni - Sharana na terenie prowincji. Liczy on 2600 żołnierzy, odwód strategiczny to 400 żołnierzy w Polsce z możliwością krótkotrwałego ich użycia w Afganistanie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t85193.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/talibowie;mszcza;sie;za;smierc;bin;ladena,84,0,825172.html) Talibowie mszczą się za śmierć bin Ladena _ Członkowie Al-Kaidy, których dotknęła eliminacja bin Ladena, zabijając cywilów w Kandaharze biorą odwet na niewinnych obywatelach _ - głosi oświadczenie Karzaja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polscy;zolnierze;udaremnili;zasadzke,210,0,823762.html) Polscy żołnierze udaremnili zasadzkę Załogi śmigłowców bojowych Mi-24D zneutralizowali rebeliantów szykujących atak na polsko-amerykański patrol rozminowania.
bEsmXNLS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)