Notowania

burze nad polską
22.07.2011 09:25

Ponad 5,5 tys. akcji strażaków z powodu nawałnic

Nadal trwają poszukiwania 18-letniej dziewczyny zaginionej podczas wichury na jeziorze Tałty na Mazurach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adrian Starus)

*Nadal trwają poszukiwania 18-letniej dziewczyny zaginionej podczas wichury na jeziorze Tałty na Mazurach. W sumie - jak informowali już wczoraj strażacy - w wyniku intensywnych opadów i wichur rannych zostało 10 osób. Zginęła natomiast młoda kobieta przygnieciona fragmentem zerwanego dachu, w miejscowości Kołodziąż na Mazowszu. *

_ - Nadal poszukujemy 18-latki, która wczoraj wypłynęła ze znajomymi na materacu, na jezioro Tałty. Podczas silnego wiatru wpadła do wody. W akcji biorą udział też płetwonurkowie _ - powiedział dzisiaj rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak.

Jak dodał, wczoraj najgorsza sytuacja była w dwóch województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim. Tam uszkodzonych zostało m.in. dziewięć dachów. - _ Na Podlasiu interweniowaliśmy 140 razy, w woj. warmińsko-mazurskim - 150 razy _ - zaznaczył.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t17633.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gwaltowne;nawalnice;nad;polska;zniszczenia;w;lodzkim,40,0,877864.html)Połamane drzewa, zerwane dachy
Intensywne opady i wichury przeszły też nad Małopolską i Wielkopolską. - _ Mogę jednak powiedzieć, że było spokojniej niż w środę _ - dodał Frątczak.

Z powodu opadów podniosły się stany rzek, kilka z nich przekroczyło stany alarmowe. Tak jest m.in. w województwie dolnośląskim - tam stan ten przekroczony został w 21 miejscach, m.in. na rzekach Witka, Nysa Łużycka i Miedziance. - _ W województwie opolskim zabezpieczaliśmy 20 budynków zagrożonych zalaniem z powodu podniesienia stanu rzeki Biała Głuchołaska _ - zaznaczył Frątczak.

Strażacy nadal usuwają skutki wichur. Zabezpieczają m.in. uszkodzone domy (do czwartkowego popołudnia szacowano, że jest ich ponad 500), usuwają z dróg i z gospodarstw powalone drzewa. Wypompowują też wodę z zalanych piwnic. _ W czasie intensywnych opadów pomagaliśmy również kierowcom, którzy utknęli w zalanych autach _ - dodał Frątczak.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t111582.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wzrasta;poziom;rzek;na;polnocy;czech;podtopienia;na;slowacji,22,0,878358.html) Na Słowacji wylewają rzeki. Czechy zagrożone Po obfitych nocnych deszczach niebezpiecznie wzrósł poziom rzek na północy Czech, tuż przy granicy z Polską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t17632.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/burze;potrwaja;do;soboty;przybywa;wody;w;rzekach,42,0,878378.html) Nadciągają kolejne burze. Wzbierają rzeki Burzowa pogoda z intensywnymi opadami deszczu może się utrzymać do soboty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99405.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strazacy;usuwaja;skutki;nocnych;nawalnic,188,0,656572.html) Strażacy usuwają skutki nocnych nawałnic Straż Pożarna interweniowała ponad 1000-krotnie.
Tagi: burze nad polską, straż pożarna, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz