Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powodzianie ciągle potrzebują pomocy

0
Podziel się:

Ponad 135 tys. zł zebrali opolscy biznesmeni na pomoc dla w Bogatyni.

Powodzianie ciągle potrzebują pomocy
(PAP/Adam Hawałej)

Ponad 135 tys. zł zebrali opolscy biznesmeni na pomoc dla powodzian w Bogatyni w województwie dolnośląskim. Wczoraj wieczorem w opolskiej filharmonii odbył się koncert i aukcja dzieł sztuki dla poszkodowanych przez ubiegłoroczną powódź.

Koncert opolskich filharmoników zorganizowały wspólnie trzy organizacje biznesowe z Opolszczyzny: opolski Lions Club, loża Business Centre Club i Opolska Izba Gospodarcza. _ _

_ - Trzy organizacje gospodarcze postanowiły pomóc powodzianom. 40 rodzin z Bogatyni dostanie pakiet w postaci sprzętów niezbędnych w ich domach. Koncert ufundował Karol Cebula, dołożył się marszałek Opolszczyzny, całkowity dochód trafi do potrzebujących _ - powiedział dyrektor opolskiej loży Business Centre Club, Marek Wołyński.

Ze sprzedaży zaproszeń na koncert zebrano 85 tys. zł. Pozostałe pieniądze przyniosła aukcja dzieł sztuki zorganizowana w przerwie koncertu opolskich filharmoników.

Na koncercie opolskich filharmoników był burmistrz Bogatyni, Andrzej Grzmielewicz. Podkreślił, że niedostatków w mieście dotkniętym przez powódź jest wiele.

_ - To są środki, które pozwolą nam wyposażyć mieszkania dla powodzian. Potrzeb jest wiele, ale to są pieniądze na konkretne potrzeby. To pozwoli mieszkańcom wrócić do rzeczywistości i normalności, żeby ich serca odżyły. To są niesamowite chwile. Dla nich warto żyć i warto pracować, żeby Bogatynię odbudować i przywrócić ludziom nadzieję _ - podkreślił burmistrz.

Dodał, że każdy dar dla miasta, które mocno ucierpiało w wyniku sierpniowej powodzi jest bardzo potrzebny. _ _

_ - Każda kropla w morzu potrzeb jest istotna. Zaangażowanie ludzi pokazuje, że chcą nam pomóc. To jest wielkie, to bardzo wzrusza i daje poczucie, że wszystko będzie dobrze _ - ocenił Grzmielewicz.

Oprócz pieniędzy, opolskim biznesmenom udało się zebrać też kilkadziesiąt ton cementu i stal zbrojeniową, która pomoże w odbudowie zniszczonych przez wodę domów w Bogatyni.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t103869.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sytuacja;powodziowa;na;dolnym;slasku;stabilizuje;sie,0,0,656128.html) Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku stabilizuje się Stany alarmowe na rzekach są przekroczone m.in. w Zgorzelcu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/t97313.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wciaz;trwa;szacowanie;szkod;powodzi;w;bogatyni,194,0,678338.html) Wciąż trwa szacowanie szkód powodzi w Bogatyni Straty szacowane są na 250 mln złotych. Woda wdarła się do ponad czterystu domów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)