Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powstanie Pomnik Dziecka Utraconego?

0
Podziel się

O jego powstanie zabiegają rodzice, którzy z różnych powodów - najczęściej po poronieniu - nie mogli pochować swoich zmarłych dzieci.

Powstanie Pomnik Dziecka Utraconego?
(CC/Wikimedia)
bEpGwEGd

Pomnik ma stanąć na cmentarzu parafialnym przy ul. Zawiłej. Zaprojektowała go warszawska rzeźbiarka Maria Owczarczyk. Będzie niemal bliźniaczy, jak ten, który stoi już w Mielcu, ale w Krakowie zostanie wykonany w innej skali. Przedstawia dwie klęczące postaci pochylone do siebie głowami, a między nimi leżące dziecko.

_ To będzie symboliczny grób, miejsce w Krakowie, w którym rodzice, którzy nie mogli pochować swoich dzieci, będą mogli w spokoju zapalić znicz. Znaleźliśmy firmę, która wykona pomnik bezpłatnie. Nie będziemy też płacić za jego transport i montaż _ - powiedziała Katarzyna Suma - Wójcik ze Społecznego Komitetu Budowy Krakowskiego Pomnika Dziecka Utraconego i z Krakowskiej Grupy Wsparcia dla Rodziców po Starcie.

Potrzeba ok. 45 tys. zł. na brąz, z którego ma być odlany pomnik. _ Zastanawiamy się jeszcze nad zmianą materiału na tańszy np. na piaskowiec _ - mówiła Suma - Wójcik. 1 listopada w miejscu, gdzie ma stanąć pomnik rodzice ułożą kamienie z imionami utraconych dzieci. W Parku im. H. Jordana wypuścili baloniki z ich imionami.

bEpGwEGf

Rodzice, którzy po stracie dziecka szukają wsparcia, mogą się zgłosić na bezpłatne zajęcia prowadzone w Krakowie przez psychologa (szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.pomnikdzieckautraconego.pl).

15 października to międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego. Jak podkreślają organizatorzy krakowskich obchodów chodzi o to, by rodzice którzy na co dzień nie mówią o swoich utraconych dzieciach, mogli zamanifestować, jak ważne są dla nich te dzieci, symbolicznie je pożegnać i przejść krok dalej w żałobie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpGwEGG
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)