Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powyborcze rozliczenia w Platformie

0
Podziel się:

Zachodniopomorska PO napisała wniosek o wykluczenie z niej byłego posła Michała Marcinkiewicza. Sławomir Nitras też może mieć kłopoty.

Powyborcze rozliczenia w Platformie
(nitras.pl)

Zarząd zachodniopomorskiej PO skierował do regionalnego sądu koleżeńskiego partii wniosek o wykluczenie z niej byłego posła Michała Marcinkiewicza. Zarząd Platformy w regionie chce także wykluczenia z ugrupowania dwojga szczecińskich radnych.

Jak powiedział szef regionalnych struktur PO Stanisław Gawłowski, do regionalnego sądu koleżeńskiego skierowano wniosek o wykluczenie z partii posła ubiegłej kadencji Marcinkiewicza _ za destrukcję i działanie przeciwko PO _.

Powodem wniosku o wykluczenie radnych Władysława Dzikowskiego i Jolanty Balickiej jest natomiast to, że przeszli oni z klubu Platformy do klubu popierającego prezydenta Szczecina Piotra Krzystka _ Szczecin dla pokoleń _. Gawłowski wyraził nadzieję, że sąd koleżeński podtrzyma decyzję zarządu.

Pytany, czy członkowie władz regionalnych rozmawiali z Marcinkiewiczem i radnymi odparł, że to zadanie sądu koleżeńskiego w regionie. Od decyzji tego gremium przysługuje odwołanie do krajowego sądu koleżeńskiego.

Gawłowski pytany był także, czy zarząd zajął się sprawą eurodeputowanego PO Sławomira Nitrasa. Zaprzeczył, choć - jak dodał - _ pewne rzeczy, które pojawiły się podczas kampanii wyborczej trzeba będzie wyjaśnić _. Wymienił m.in. nieangażowanie się Nitrasa w kampanię wyborczą, czy - o czym donosiły lokalne media - poparcie przez niego niezależnego kandydata na senatora Longina Komołowskiego. _ _

_ - Brak aktywności w kampanii to nie jest grzech ciężki, ale poparcie innego kandydata, niż z PO, to już tak. Pytanie, czy tak rzeczywiście było? _ - powiedział szef zachodniopomorskiej PO.

Marcinkiewicz miał kandydować do Sejmu z piątego miejsca szczecińskiej listy PO. Jednak w sierpniu zarząd krajowy partii usunął go z listy wyborczej, m.in. za samowolną kampanię wyborczą. Billboardy i plakaty z podobizną posła wisiały już wtedy w Szczecinie.

Wyborcze obietnice Tuska w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/tusk;jak;krol;julian;zobacz;dlaczego,254,0,933374.html) Tusk jak król Julian. Zobacz dlaczego Rząd nie chce się nikomu narażać i to się nie zmieni - pisze Łukasz Pałka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t160803.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/rozmowyogospodarce/artykul/czlowiek;tuska;zapewnia;nie;zapomnimy;o;obietnicach,102,0,932710.html) Człowiek Tuska zapewnia: Nie zapomnimy o obietnicach Michał Boni mówi o możliwych, przyszłych koalicjach. Daje do zrozumienia, że sojusznik jest tylko jeden.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;jestesmy;genialni;ale;,75,0,923979.html) Tusk: Nie jesteśmy genialni, ale... Premier przekonywał dzisiaj, że tylko ekipa PO jest zdolna przeprowadzić Polskę przez kryzys.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)