Notowania

pożary w polsce
26.08.2012 08:23

Pożar w hali magazynowej w Wólce Kosowskiej

Według straży pożarnej płonie około 5 tysięcy metrów kwadratowych hali magazynowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(webhamster/CC/Flickr)

*Dzisiaj rano wybuchł pożar hali magazynowej w Wólce Kosowskiej (Mazowieckie). Ogień już się nie rozprzestrzenia, jest dogaszany - potrwa to kilka, kilkanaście godzin - poinformowała Państwowa Straż Pożarna. Na razie brak informacji o poszkodowanych. *

Aktualizacja: 8.38

W gaszeniu pożaru uczestniczy ponad 30 jednostek straży pożarnej. Ogień objął około 5 tys. metrów kwadratowych hali magazynowej.

Jak powiedział kapitan Karol Kierzkowski z mazowieckiej PSP, spłonęła połowa hali, w której zawalił się dach; druga połowa ocalała. Wszystkie osoby zostały ewakuowane; brak informacji o poszkodowanych.

Kierzkowski zwrócił uwagę, że w hali zgromadzonych było dużo materiałów tekstylnych, które trzeba będzie dokładnie sprawdzić. Dodał, że specjalna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego monitoruje stan powietrza w okolicy pożaru.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji, aspirant Mariusz Mrozek poinformował, że wskutek pożaru policja wyłączyła z ruchu ulicę Nadrzeczną w Wólce Kosowskiej. Prowadzi ona z trasy katowickiej do hali. Ruch na samej trasie katowickiej przebiega bez zakłóceń.

Według rzecznika na razie nie ma potrzeby ewakuacji okolicznych mieszkańców. Jak dodał, nie wiadomo, jakie są przyczyny pożaru - będzie to możliwe do ustalenia po zakończeniu akcji strażaków; ocenią to biegli. Poinformował, że postępowanie ws. pożaru będzie prowadziła miejscowa policja.

To kolejny pożar hali w Wólce Kosowskiej w ostatnich latach. Do pożarów doszło tam już w 2009 i 2011 roku.

W sierpniu 2009 r. z ogniem przez 17 godzin walczyły 42 jednostki straży pożarnej. Spłonęło ok. 100 boksów, a straty sięgnęły milionów zł. Podczas pożaru nikt nie został poszkodowany. Przyczyną wybuchu ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

W maju 2011 pożar zajął 10 tysięcy metrów kwadratowych. Z ogniem walczyły wówczas przez wiele godzin 34 jednostki straży pożarnej z Warszawy i okolicznych powiatów. Prokuratura Rejonowa w Piasecznie ws. tego pożaru wszczęła wówczas śledztwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożar w Lubaniu: spalone dwa magazyny i hala Strażakom udało się opanować pożar wczoraj w późnych godzinach nocnych. Obecnie nie ma już zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia.
Toruń: Spłonął magazyn z chemikaliami Strażacy mieli duże trudności z dotarciem do rozdzielni elektrycznej, ale w końcu udało się odciąć dopływ prądu.
Dramatyczny pożar hotelu pod Warszawą Z budynku ewakuowano około 20 osób, jedna z nich trafiła do szpitala.
Tagi: pożary w polsce, pożar, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz