Notowania

Auschwitz
13.06.2013 08:53

Premier Izraela odwiedzi dzisiaj były obóz Auschwitz-Birkenau

Benjamin Netanjahu otworzy nową, stałą ekspozycję w muzeum. Dla Izraela jest to element kształcenia młodzieży i element definiujący bycie Izraelczykiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tallicfan20 / domena publiczna)

Premier Izraela Benjamin Netanjahu przyjedzie dziś do Oświęcimia. Wraz z polskim ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim izraelski polityk otworzy nową, stałą ekspozycję w muzeum na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau. Wystawa _ Szoah _ została przygotowana we współpracy z Instytutem Yad Vashem w Jerozolimie.

Były wieloletni korespondent Polskiego Radia w Jerozolimie Jarosław Kociszewski uważa, że to właśnie wizyta w byłym obozie Auschwitz-Birkenau jest najważniejszym punktem wizyty izraelskiego premiera w Polsce.

- _ Dla Izraela jest to element kształcenia młodzieży i element definiujący bycie Izraelczykiem. Dlatego ta wizyta ma charakter wewnętrzny i jest skierowana do odbiorcy w Izraelu _ - wyjaśnia Kociszewski.

Początkowo otwarcie wystawy było planowane na początek maja, ale zostało przesunięte tak, aby na uroczystość mógł przyjechać izraelski premier.

Czytaj więcej w Money.pl
Zagłada Żydów w Auschwitz Żydzi stanowili największą liczbę deportowanych do niemieckiego obozu zagłady Auschwitz. W ciągu pięciu lat trafiło do niego około 1,1 mln Żydów, czyli około 85 proc. ogólnej liczby deportowanych. Szacuje się, że zginęło tam ok. 960 tys. Żydów z całej Europy.
Tak PKP pomoże uczcić pamięć o Auschwitz Komunikat przypominający o pierwszym transporcie polskich więźniów do obozu Auschwitz usłyszą za dwa dni, w 73. rocznicę wydarzenia, podróżni na 13 dworcach kolejowych w Polsce.
Młodzież upamiętni rocznicę deportacji o. Kolbego do Auschwitz Podczas ,,Kolbiańskiej Szkoły Życia" młodzież szkół średnich z okolic Oświęcimia upamiętni 72. rocznicę deportacji św. Maksymiliana Kolbego do Auschwitz. Młodzi ludzie złożą kwiaty w celi śmierci zakonnika - poinformował w czwartek franciszkanin ojciec Jan Maria Szewek.
Tagi: Auschwitz, bogdan zdrojewski, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz