Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prywatyzacja szpitali i ustawa refundacyjna. O tym będą mówić

0
Podziel się:

W Warszawie rozpoczyna się Nadzwyczajny XI Krajowy Zjazd Lekarzy.

Prywatyzacja szpitali i ustawa refundacyjna. O tym będą mówić
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)

Lekarze zaczynają dziś dwudniowa debatę na temat reform, które chce wprowadzić rząd Platformy Obywatelskiej. Będzie burzliwie, bo jest wiele kontrowersji.

W Warszawie rozpoczyna się Nadzwyczajny XI Krajowy Zjazd Lekarzy. Potrwa dwa dni. Przedmiotem obrad będzie aktualna sytuacja w ochronie zdrowia oraz kształcenie lekarzy.

Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Konstanty Radziwiłł podkreśla, że Zjazd zaplanowano po to, by zająć się problemami kształcenia lekarzy, ale obecnie delegaci przede wszystkim muszą omówić tak zwany pakiet ustaw minister Ewy Kopacz. Wśród zaproszonych na zjazd gości jest minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

- Refundacją na pewno zjazd będzie się zajmował, ale myślę też, że pochyli się nad ustawą o działalności leczniczej z jej pomysłem na komercjalizacje i prywatyzację publicznych zakładów opieki zdrowotnej - mówi Radziwiłł.

Lekarze będą też mówić o problemem wynikającym z ustawy o prawach pacjenta. Według wiceprezesa Radziwiłła nad szpitalami wisi _ widmo nieprawdopodobnie wysokich składek ubezpieczeniowych wynikających z tej ustawy _. Twierdzi on, że te składki mogą zniszczyć budżety szpitali.

Czytaj więcej o problemach służby zdrowia
Pacjenci będą mieli jeszcze gorzej? Lekarze... _ Jest za mało pieniędzy. Pacjenci będą mieli ograniczony dostęp do niektórych terapii _ - alarmują lekarze.
Lekarze oburzeni. Znaleźli sposób na ustawę OZZL opracował własny wzór recept, które miałyby być stosowane w przypadku wejścia przepisów w życie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)