Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przystanek Woodstock. Będzie 100 dodatkowych pociągów

0
Podziel się:

Bezpośrednie połączenie z Kostrzynem nad Odrą, gdzie odbędzie się festiwal, zapewnią pociągi m.in. z Warszawy, Poznania, Szczecina, Katowic, Krakowa, Lublina, Opola, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy.

Przystanek Woodstock. Będzie 100 dodatkowych pociągów
(Lukasz GRUDNIEWSKI, Eeast News)

100 dodatkowych pociągów na Przystanek Woodstock przygotują Przewozy Regionalne - poinformowała dziś spółka. To o 26 pociągów więcej w porównaniu z poprzednim rokiem. Pierwsze pociągi wyruszą w trasy 29 lipca.

Bezpośrednie połączenie z Kostrzynem nad Odrą, gdzie odbędzie się festiwal, zapewnią pociągi z Warszawy, Poznania, Szczecina, Katowic, Krakowa, Lublina, Opola, Wrocławia, Zielonej Góry, Częstochowy, Białegostoku, Łodzi, Olsztyna, Torunia, Bydgoszczy i Rzeszowa. Jak poinformował Michał Stilger z biura prasowego przewoźnika, na trasy wyjadą także pociągi: _ Woodstock Express _, który będzie kursował codziennie z Poznania w trakcie trwania imprezy, oraz _ Poznań Express _ i _ Szczecin Express _ dla powracających z koncertów.

Przewozy Regionalne zorganizują także wspólnie ze służbami porządkowymi specjalny sztab koordynujący powroty z Kostrzyna nad Odrą. _ Apelujemy do uczestników festiwalu o zachowanie szczególnej uwagi podczas podróży oraz o szanowanie podstawionych składów, które na co dzień służą innym pasażerom Przewozów Regionalnych _ - poinformował Stilger.

Pociągi jeżdżące na festiwal otrzymają specjalne nazwy. Jeden ze składów nazwano _ Dziadek _ na cześć zmarłego w tym roku wieloletniego woodstockowicza Stanisława Kuleszyńskiego. Inne nazwy, jak _ Zaraz będzie ciemno _, _ Pędząca Kłoda _, _ Amelinium _ zostały zaproponowane przez uczestników festiwalu. _ Część z nich pochodzi od tytułów piosenek, np. "Wehikuł czasu", jeszcze inne związane są z Przystankiem Woodstock - "Akademia Sztuk Przepięknych", "Miłość Przyjaźń Muzyka", a niektóre nawiązują do długiej podróży - "Stalowy pęcherz" _ - poinformowała spółka.

Czytaj więcej w Money.pl
To tu posłuchasz najlepszego bluesa W ten weekend najlepszego bluesa można posłuchać w Chicago. Trzecie co do wielkości miasto Stanów Zjednoczonych jest nazywane światową stolicą tej muzyki.
Awarię usuwają nawet dwa lata. Kolej igra z życiem pasażerów Podwyżki, likwidacja połączeń i nieudolne zarządzanie. PKP PLK, może stracić ponad 6 mld złotych.
Koleje wciąż odwołują połączenia. Co dalej? Siedem pociągów odwołały dziś Przewozy Regionalne w województwie śląskim. Na jednej trasie tej spółki kursują natomiast Koleje Śląskie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)