Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przystanek Woodstock dobiega końca. Padło kilka rekordów

0
Podziel się:

Tegoroczna impreza zgromadziła blisko 500 tys. osób, a na scenach zagrało ponad 70 zespołów.

Przystanek Woodstock dobiega końca. Padło kilka rekordów
(PAP/Lech Muszyński)
bEINbIrp

Dzisiaj w nocy w Kostrzynie nad Odrą zakończy się XX edycja festiwalu. Tegoroczna impreza zgromadziła blisko 500 tys. osób, a na scenach zagrało ponad 70 zespołów.

Ostatniego dnia Przystanku Woodstock na scenie zaprezentowali się m.in.: Coma, Piersi oraz Manu Chao La Ventura. Ciekawy występ dał również Jelonek, który wraz z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej w interesujący sposób połączył muzykę klasyczną z rockowym brzmieniem.

Dzisiaj odbyły się również ostatnie spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych. Gościem uczestników festiwalu był m.in laureat pokojowej nagrody nobla Muhammad Yunus.

bEINbIrr

Od kilku lat tradycją Woodstocku stały się coroczne próby bicia rekordów Guinessa. Podczas XX edycji festiwalu odbyły się dwie takie próby. Pierwsza z nich dotyczyła największej ilości ludzi biorących udział w body paintingu, czyli malowaniu ciała. W akcji udział wzięło 398 osób, co stanowi najlepszy pod tym względem wynik na świecie.

Drugi z rekordów polegał na stworzeniu najdłuższej sztafety kolarskiej na rowerze stacjonarnym. Przez osiem godzin kilkadziesiąt osób wymiennie, a co najważniejsze bez przerwy pedałowało na rowerach bijąc tym samym rekord Guinessa.

Na Przystanku Woodstock nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów, a te, które odnotowano nie miały wpływu na ogólne bezpieczeństwo uczestników imprezy - powiedział podkom. Sławomir Konieczny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Policjanci odnotowali w sumie ponad 100 zdarzeń, a wśród nich m.in. 27 zgłoszeń kradzieży mienia i dokumentów i 76 przypadków posiadania narkotyków.

Impreza oficjalnie zakończy się w nocy z soboty na niedzielę tuż przed godz. 3, kiedy to jako ostatni na dużej scenie wystąpi niemiecki zespół The Bosshoss.

bEINbIrx

Na trzech scenach Przystanku Woodstock wystąpiło ponad 70 zespołów z kraju i zagranicy. Największymi gwiazdami tegorocznego Przystanku byli: Skid Row, Budka Suflera, Acid Drinkers, Ska-P, Ky-Mani Marley, T-Love, Coma, Lao Che, Manu Chao La Ventura oraz zespół Piersi.

Czytaj więcej w Money.pl

bEINbIrS
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)