Notowania

sejm
19.12.2014 10:59

Radosław Sikorski życzy nabrania dystansu do polityki

Marszałek Sejmu życzył także wykorzystania świątecznego czasu do uspokojenia i nabrania sił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/Reporter)

Wykorzystania świątecznego czasu do uspokojenia, nabrania sił oraz dystansu do polityki i do siebie nawzajem życzył marszałek Sejmu Radosław Sikorski na spotkaniu opłatkowym. Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz życzył spokoju i spotkań w rodzinnym gronie.

_ - W Polsce od tysiąca lat w Święta spotykamy się z rodziną, z bliskimi, wyciszamy się. Mijający rok był rokiem dwóch kampanii wyborczych, był rokiem pasji politycznych, nadchodzący rok też będzie rokiem wyborczym. Życzę nam wszystkim, abyśmy wykorzystali z rodzinami świąteczny czas do uspokojenia, nabrania sił, refleksji, nabrania dystansu do polityki, do siebie nawzajem, do przypomnienia sobie, że poza tym, że jesteśmy politykami, jesteśmy także patriotami, którym zawsze chodzi o dobro ojczyzny _ - powiedział Sikorski.

Marszałek Sejmu życzył wszystkim, aby 2015 rok był jeszcze lepszy od roku bieżącego. Przekazał też na ręce kardynała Kazimierza Nycza, uchwałę Sejmu z 5 grudnia w sprawie ustanowienia roku 2015, Rokiem Świętego Jana Pawła II.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz życzył Polakom spokoju i rodzinnych spotkań. Prosił też o pamięć o Polakach rozproszonych na całym świecie. _ - Nie zapominajmy też o tych miejscach, gdzie ludzie będą mieli problemy, nie tylko, żeby połamać się opłatkiem, ale także żeby przeżyć do dnia jutrzejszego _ - apelował.

Kardynał Kazimierz Nycz powiedział, że życzenia, które składa oparte są na trzech słowach - _ pokój, rodzina i święty Jan Paweł II _. _ - Żyjemy w zupełnie niespodziewanym czasie, nikt nie przewidział tego, że będziemy się tak intensywnie modlić i zabiegać o pokój na naszym kontynencie _ - zaznaczył. Podkreślał wartość rodziny i konieczność zajmowania się jej problemami przez państwo, samorządy i kościół. Dziękował parlamentarzystom za wszelkie inicjatywy na rzecz rodziny.

Nycz dziękował parlamentowi za ustanowienia roku 2015 Rokiem Jana Pawła II."Rok 2015 będzie okazją, żeby jeszcze bardziej przybliżyć tę wielką osobę" - podkreślił.

Dziękował również posłom za wsparcie dla Muzeum Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego, jak mówił, dwóch _ niewątpliwie bardzo wielkich Polaków XX wieku _. _ - Dziękuję, że traktujemy to - i chyba tak powinno być - jako nasz wspólny narodowy obowiązek _ - zaznaczył.

Uroczystość w Sejmie uświetnił swoim występem Warszawski Chór Chłopięcy i Męski przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej w Money.pl
Radosław Sikorski odejdzie? Zdradził zamiary Marszałek nie boi się śledztwa w sprawie jego _ kilometrówek _. PiS ponowiło apel do premier Ewy Kopacz, by usunęła Radosława Sikorskiego z partii i z funkcji w Sejmie.
Awantura w Sejmie. "Siadaj, kurduplu!" W trakcie głosowań posłowie zwracali uwagę, że posłanka Pawłowicz je na sali posiedzeń.
Śledztwo w sprawie "kilometrówek" obejmie... Prokuratura badała dotąd zawiadomienia dotyczące Radosława Sikorskiego oraz Sławomira Neumanna. Doszły nowe nazwiska.
Tagi: sejm, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz