Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Radosław Sikorski: W tej dziedzinie Polska jest ekspertem

0
Podziel się:

Oto, czego chińscy blogerzy, znani z krytykowania cenzury, mogą uczyć się od Polaków.

Radosław Sikorski: W tej dziedzinie Polska jest ekspertem
(PAP/Jakub Kamiński)

_ Nowe media kompletnie zmieniają proces budowy i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego i państwa prawa _ - mówił szef MSZ Radosław Sikorski w trakcie spotkania w Warszawie z chińskimi blogerami, znanymi z krytykowania cenzury.

_ - Polska dostrzega, jak ważną rolę odgrywają nowe media w budowaniu nowoczesnego państwa i społeczeństwa chińskiego _ - zaznaczył Sikorski.

Zachęcił też do korzystania z doświadczeń Polski - _ światowego eksperta _ w dziedzinie demokratyzacji. _ - Mam nadzieję, że Polska będzie dla was inspiracją. Polska ma jedno z najaktywniejszych na świecie społeczeństw internautów _ - podkreślił minister, cytowany w komunikacie.

Na pytanie ministra o przyszłość wolności wypowiedzi w Chinach, blogerzy odpowiedzieli, że media społecznościowe w ciągu ostatnich 2-3 lat bardzo przyczyniły się do rozszerzenia sfery swobodnej wypowiedzi.

W spotkaniu uczestniczyli: Murong Xuecun, Jia Jia i Jiang Fangzhou. Resort podkreślił, że są oni znani w Chinach ze swojej krytyki cenzury. - _ Na blogach, śledzonych przez miliony osób, piszą o problemach współczesnych Chin. Pisarka i blogerka Jiang Fangzhou, która swoją pierwszą książkę napisała w wieku 9 lat, porusza też problemy dotykające młodego pokolenia Chińczyków. Mikroblogi Xuecuna, które obserwowało około 8,5 mln osób, w maju tego roku bez ostrzeżenia zostały zamknięte _ - czytamy w komunikacie.

Po południu z chińskimi blogerami spotkała się także marszałek Sejmu Ewa Kopacz, która właśnie zakończyła siedmiodniową wizytę w Państwie Środka. Marszałek najpierw oprowadziła gości po najważniejszych miejscach Sejmu; pokazała im m.in. salę obrad plenarnych oraz Salę Kolumnową. Następnie Kopacz rozmawiała blisko godzinę z trójką chińskich blogerów.

W trakcie swojej wizyty w Warszawie blogerzy z Chin mają się też spotkać z podsekretarz stanu w MSZ Beatą Stelmach, b. prezydentem Lechem Wałęsą, przedstawicielami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Czytaj więcej w Money.pl
Nagła śmierć blogerki. Protesty w Chinach Śmierć młodej Chinki w Pekinie stała się przyczyną internetowych protestów przeciwko władzy. Według oficjalnych komunikatów państwowych, kobieta popełniła samobójstwo.
Drwią z Clinton: "Kapłanka praw człowieka" Dziennik Komunistycznej Partii Chin krytykuje jej apele o demokrację w Azji.
Przełom w chińskich mediach. Zarobią na... Chińczycy włączyli się aktywnie w działalność na rzecz ochrony praw autorskich, widząc w tym wymierne korzyści ekonomiczne.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)