Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Raport o prześladowaniach chrześcijan już przedstawiony

0
Podziel się:

Najbardziej niebezpieczny dla chrześcijan kraj na świecie to dziś Syria. Rocznie życie za wiarę na całym świecie oddaje 105 tysięcy wyznawców Chrystusa.

Raport o prześladowaniach chrześcijan już przedstawiony
(Michal WARGIN/East News)

200 milionów jest krwawo i brutalnie prześladowanych.

W 70 państwach łamię się prawo do wolności religijnej. Takie alarmujące dane przedstawiła dziś w siedzibie Episkopatu Polski papieska organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Stowarzyszenie, które monitoruje sytuacje katolików na świecie, co roku przedstawia raport na temat przemocy i dyskryminacji chrześcijan. _ Szczególnie dramatycznie przedstawiają się dziś ich losy na Bliskim Wschodzie _- mówi ksiądz Tomasz Grzyb. Duchowny przywołuje przykład Syrii. - _ Istnieje obawa, że w wyniku zabójstw, gwałtów i porwań chrześcijanie opuszczą na zawsze ten kraj _- podkreśla kapłan. Warto zauważyć, że wyznawcy Chrystusa są na tym ternie od 2 tysięcy lat.

_ - Radykalne grupy muzułmańskie atakują także chrześcijan w Afryce _- dodaje ksiądz Tomasz Grzyb. Chociażby w republice Środkowo-Afrykańskiej. _ Tutaj trwa konflikt gospodarczy, w tle jest jednak islamizacja kraju _- zwraca uwagę rozmówca IAR.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie do Polski przyjechał grecko-katolicki Patriarcha Syrii Grzegorz III Laham. Duchowny spotkał się z przewodniczącym Episkopatu Polski arcybiskupem Józefem Michalikiem i był na prezentacji raportu.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)