Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rasmussen dziękuje Polsce za Afganistan

0
Podziel się

Sekretarz generalny oddał hołd polskim żołnierzom, uczestniczącym w misjach Sojuszu.

Rasmussen dziękuje Polsce za Afganistan
(PAP/Jacek Turczyk)
bCYNAxCd

Sekretarz generalny NATO dziękował za udział w operacjach. Prezydent Bronisław Komorowski mówił, że dla naszego kraju najważniejsza jest zdolność Sojuszu do obrony państw członkowskich.

Po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO, Andersem Foghiem Rasmussenem w Warszawie, prezydent powiedział, że nasz kraj przywiązuje dużą wagę do wrześniowych ćwiczeń NATO, które odbędą się także na terytorium Polski. Wyraził przy tym nadzieję, że ćwiczenia potwierdzą zdolności obronne Paktu. Prezydent zaprosił sekretarza generalnego NATO do odwiedzenia Polski w czasie ćwiczeń.

Bronisław Komorowski powiedział, że rozmawiał z Andersem Foghiem Rasmussenem także o sytuacji w Afganistanie. Podkreślił, że dla Polski jest ważne przeprowadzenie głębokiej analizy operacji afgańskiej, aby wyciągnąć z niej wnioski dotyczące tak Afganistanu, jak i NATO. Anders Fogh Rasmussen podkreślił, że Polska jest istotnym członkiem NATO, a Pakt jest znacząco zaangażowany w jej obronę.

Wizyta Andersa Fogh Rasmussena w Polsce

  • fot: PAP/ Jacek Turczyk
  • fot: PAP/ Jacek Turczyk
  • fot: PAP/ Jacek Turczyk
  • fot: PAP/Paweł Supernak [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/wizyta-andersa-fogh-rasmussena-w-polsce-g556546.html)
bCYNAxCf

Sekretarz generalny oddał hołd polskim żołnierzom, uczestniczącym w misjach Sojuszu. Powiedział, że w Afganistanie udało się osłabić Al Kaidę i wzmocnić tamtejsze siły bezpieczeństwa. Chcę podziękować Polsce za jej wkład w Afganistanie - powiedział Rasmussen. Liczę na jej dalszy udział po 2014 roku, kiedy siły NATO mają opuścić ten kraj.

Sekretarz generalny NATO podkreślił, że Polska wydaje na obronność prawie 2 procent PKB, czyli więcej, niż wynosi limit NATO-wski. Nasz kraj przyczynia się też do wzmacniania zbiorowej zdolności obronnej Paktu, między innymi poprzez udział w systemie obrony antyrakietowej. Dziękuję za wszystko, co Polska zrobiła, by mieć swój udział w budowaniu silnej Europy i silnego NATO. Liczę na jej dalsze zaangażowanie w przyszłości - powiedział Anders Fogh Rasmussen.

bCYNAxCG
KOMENTARZE
(0)