Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Referendum w Kujawsko-Pomorskim. Czas na ocenę prezydenta

0
Podziel się

Inicjatorzy referendum przekonują, że w mieście za rządów Andrzeja Pałuckiego pleni się nepotyzm.

Referendum w Kujawsko-Pomorskim. Czas na ocenę prezydenta
(VladimirCetinski/iStockphotot)
bErQxHSJ

We Włocławku (Kujawsko-Pomorskie) trwa referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Andrzeja Pałuckiego (SLD). Głosowanie w 61 lokalach obwodowych komisji referendalnych potrwa do godziny 21.

Wszystkie lokale referendalne otwarto punktualnie, a głosowanie przebiega bez zakłóceń - poinformowano w miejskiej komisji ds. referendum we Włocławku.

Referendum odbywa się z inicjatywy większości opozycyjnych obecnie środowisk politycznych we Włocławku, m.in. NSZZ _ S _, PiS i PO. Inicjatorzy referendum przekonują, że w mieście za rządów Andrzeja Pałuckiego pleni się nepotyzm, a kosztowne inwestycje komunalne - takie jak rewitalizacja centrum miasta czy wydatki na modernizację stadionu - nie służą rozwojowi Włocławka.

bErQxHSL

Aby referendum były ważne do urn musi pójść co najmniej trzy piąte wyborców głosujących w ostatnich wyborach samorządowych. Wynik referendum będzie rozstrzygający, jeżeli jedno z rozwiązań - odpowiedź na _ tak _ lub _ nie _ - w sprawie odwołania prezydenta przed upływem kadencji otrzyma więcej niż połowę ważnych głosów.

We Włocławku głosowanie odbywa się w 61 obwodowych komisjach wyborczych, w tym czterech obwodach zamkniętych. Wynik referendum będzie wiążący, jeśli udział w niedzielnym głosowaniu weźmie co najmniej 20 405 osób.

Czytaj więcej w Money.pl

bErQxHTm
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)