Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Remont na drodze krajowej miesiąc dłuższy

0
Podziel się

Powodem przedłużenia remontu mostu w Sławięcicach są opóźnienia w uzyskiwaniu niezbędnych pozwoleń.

Remont na drodze krajowej miesiąc dłuższy
(Imageegaml/iStockphoto)
bErmVWiJ

Droga krajowa nr 40 będzie zamknięta o miesiąc dłużej - do końca listopada, a nie jak zapowiadano wcześniej do końca października - podała GDDKiA. Powód - przedłużył się remont mostu na Kanale Gliwickim na os. Sławięcice w Kędzierzynie-Koźlu.

Rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Michał Wandrasz poinformował, że powodem przedłużenia remontu mostu w Sławięcicach są opóźnienia w uzyskiwaniu niezbędnych pozwoleń, do jakich doszło na etapie ustalania tras objazdów. _ Nie pozwoliło to wykonawcy na rozpoczęcie prac zgodnie z zakładanym pierwotnie harmonogramem _ - wyjaśnił Wandrasz.

Rzecznik opolskiej GDDKiA dodał, że do tego czasu na odcinku Pyskowice - Kędzierzyn-Koźle obowiązywał będzie wprowadzony na początku prac objazd dla pojazdów ciężarowych, a samochody osobowe oraz autobusy komunikacji publicznej korzystać mają z krótszego objazdu drogami lokalnymi.

bErmVWiL

Most w Sławięcicach zamknięto w sierpniu. Wtedy też wyznaczono objazdy. Dla pojazdów do 3,5 t i wysokości do 3,5 m - czyli dla ruchu lokalnego oraz komunikacji publicznej - na odcinku Sławięcice-Ujazd trasy zastępcze poprowadzono ulicami: Powstańców Śląskich, Kościuszki, 3 Maja, Chrobrego i Batorego. Długość objazdu wynosi 3 km.

Dłuższą drogę do pokonania mają kierowcy pojazdów o masie powyżej 3,5 t. Objazd zamkniętego odcinka krajowej nr 40 wyznaczono drogą wojewódzką nr 426 na odcinku Sławięcice-Strzelce Opolskie, a następnie drogą krajową nr 94 na trasie Strzelce Opolskie-Opole. Stąd kierowcy muszą jechać obwodnicą Opola do skrzyżowania z drogą krajową nr 45. Następnie DK 45 na odcinku Opole-Reńska Wieś trzeba dojechać do drogi krajowej nr 40, skąd - z Reńskiej Wsi - dotrzeć można do Kędzierzyna-Koźla. Całkowita długość tego objazdu to 110 km.

Dla samochodów o masie powyżej 3,5 ton GDDKiA zaleca objazd z wykorzystaniem płatnego odcinka autostrady A-4 Dąbrówka-Olszowa. Długość tego objazdu to 70 km.

Remont mostu w Sławięcicach obejmuje m.in. rozbiórkę i wymianę skorodowanych stalowych elementów mostu, naprawę jego betonowych powierzchni i ich zabezpieczenie przed korozją, umocnienie skarp nasypu oraz wykonanie nawierzchni i chodników.

bErmVWiR

Czytaj więcej w Money.pl

bErmVWjm
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)