Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Krytyczna ocena Kaczyńskiego

0
Podziel się:

Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest zdania, że tegoroczne obchody były wątłe pod każdym względem i w niczym nie przypominały świętowania sprzed 10 lat.

Rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Krytyczna ocena Kaczyńskiego
(PAP/Radek Pietruszka)
bFeeYabV

Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest zdania, że tegoroczne obchody były wątłe pod każdym względem i w niczym nie przypominały świętowania sprzed 10 lat, kiedy m.in. otwarto Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak mówił prezes PiS na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie, obchody rocznicy wybuchu powstania to dla niego smutny czas. _ - Nie żyje mój ojciec, który był powstańcem, ale nie żyje także ktoś, kto przyczynił się do tego, by pamięć o powstaniu warszawskim trwała i była przekazywana, mój śp. brat _ - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Wspominał obchody 60. rocznicy wybuchu powstania, podczas których otwarto Muzeum Powstania Warszawskiego. W uroczystościach uczestniczył m.in. ówczesny kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder i amerykański sekretarz stanu Collin Powell. _ - To były uroczystości naprawdę poważne _ - ocenił lider Prawa i Sprawiedliwości.

bFeeYabX

_ - Obecnie mieliśmy do czynienia z czymś, co było wątłe pod każdym względem i bardzo mnie to martwi _ - mówił Kaczyński._ - Powstanie może być przedmiotem dyskusji. Był wielki czyn, ale także wielka tragedia, ale to jest chwalebna część naszej historii, z którą powinniśmy wychodzić do świata, bo takiego wydarzenia w trakcie II wojny światowej nie było _ - powiedział Kaczyński.

- _ Walka powstańców o wolność, niebywale zdeterminowana i zaciekła to coś wielkiego i coś, co buduje polską chwałę _ - dodał.

Czytaj więcej w Money.pl

bFeeYacy
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)