Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
biedroń
12.06.2012 13:47

Ruch Palikota i Kościół. Kolejne starcie

Ruch Palikota chce znowelizować ustawę o danych osobowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Ruch Palikota chce znowelizować ustawę o danych osobowych. Obecne przepisy wyłączają spod kontroli GIODO między innymi Kościoły i związki wyznaniowe.

Poseł Ruchu Palikota Robert Biedroń przekonywał dziennikarzy , że Kościoły nie mogą być traktowane w sposób wyjątkowy i bez kontroli dysponować danymi osobowymi wiernych:

- _ Każda w Polsce instytucja z wyjątkiem służb specjalnych jest kontrolowana przez GIODO z wyjątkiem jednego rodzaju instytucji, kościołów i związków wyznaniowych. Sytacja niesprawiedliwa, patologiczna _- mówi Biedroń.

Robert Biedroń powiedział na konferencji, że ustawa jest niezgodna z dyrektywą unijną, a ochrona danych osobowych jest gwarantowana w Traktacie o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Czytaj więcej o sprawach Kościoła
Małżeństwa homoseksualne znów dzielą Kościół anglikański ostrzegł przed skutkami zalegalizowania małżeństw homoseksualnych w Anglii i Walii.
Kościół targuje się z rządem. Chodzi o podatki W zamian rząd proponuje odpis 0,3 proc. podatku dochodowego na rzecz Kościołów i związków wyznaniowych.
Kościół płaci im za ślub. Tak walczą z kryzysem 500 euro w gotówce w prezencie dla każdej młodej pary zamiast pobierania opłaty za udzielenie ślubu - oto antykryzysowa inicjatywa proboszcza z północy Włoch.
Tagi: biedroń, kościół, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz