Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
16.09.2011 16:54

Ruch Palikota i Wolne Konopie za legalizacją marihuany

Ruch Palikota i Inicjatywa Wolne Konopie podpisały dziś porozumienie, w którym deklarują poparcie dla legalizacji marihuany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radosław Gałuszka)

Ruch Palikota i Inicjatywa Wolne Konopie podpisały dziś porozumienie, w którym deklarują poparcie dla legalizacji marihuany. Na pierwszego października zapowiadają też demonstracje w 13 miastach Polski.

_ - Jesteśmy przekonani, że legalizacja to jest jedyna realna droga zmierzenia się z tym zagadnieniem _ - przekonywał na konferencji prasowej w Warszawie lider Ruchu Janusz Palikot. _ -Wreszcie postawmy na profilaktykę i edukację, a nie na karanie _ - apelował z kolei Andrzej Dołecki - działacz Wolnych Konopi i jednocześnie kandydat do Sejmu z listy Ruchu Palikota.

Porozumienie, jakie oba ugrupowania podpisały w piątek, przewiduje działania w celu odstąpienia od ścigania konsumentów substancji psychoaktywnych, wypowiedzenia umów międzynarodowych, które zobowiązują Polskę do przeciwdziałania narkomanii przez prawo karne oraz wprowadzenia _ ustawy konopnej _ regulującej posiadanie, uprawę i obrót tymi roślinami.

_ Nie palę marihuany, aczkolwiek się solidaryzuję z tymi, którzy palą, bo jest to kwestia po prostu wolności _ - tłumaczył dziennikarzom Palikot, który m.in. pod koniec maja wziął udział w Marszu Wyzwolenia Konopi w Warszawie. Zapowiedział też, że 1 października w 13 miastach w Polsce zostaną zorganizowane manifestacje na rzecz legalizacji marihuany. Zniesienie ścigania za posiadanie tego narkotyku jest jednym z elementów programu Ruchu Palikota.

Jak poinformowano w piątek, na listach Ruchu Palikota jest 22 kandydatów związanych z Inicjatywą Wolne Konopie. Zazwyczaj startują oni z siódmego miejsca.

Obecnie obowiązujący i krytykowany przez organizacje zajmujące się polityką narkotykową art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze do trzech lat więzienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t155434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/debata;na;ringu;palikot;vs;korwin-mikke,28,0,898844.html) Debata na ringu. 120 posłów w Sejmie? Wczoraj wieczorem odbyła się debata liderów: Kongresu Nowej Prawicy i Ruchu Palikota
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t80024.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jan;bury;zlozyl;pozew;przeciwko;markowi;suskiemu,65,0,913729.html) Kolejny pozew wyborczy. Teraz za "chlanie" Wiceminister Skarbu Państwa Jan Bury (PSL) złożył dziś pozew w trybie wyborczym przeciwko posłowi PiS Markowi Suskiemu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t155183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;tym;sondazu;po;zachowuje;przewage;nad;pis,133,0,910469.html) Wzrost poparcia dla PiS? W tym sondażu... Nowy sondaż CBOS pokazuje, czy PiS zanotował skok poparcia. W ostatnich tygodniach mówiło się o rosnących notowaniach tej partii.
Tagi: wybory 2011, palikot, konopie, wolne, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz