Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ruch palikota
28.07.2013 15:26

Ruch Palikota szykuje "wielką" ofensywę

Lokalni działacze jego ugrupowania przedstawili swoje pomysły na przyszłoroczną kampanię samorządową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Goclon/East News)

Kilkadziesiąt osób zgromadziła w Sosnowcu Zagłębiowska Konwencja Samorządowa _ Zagłębie+ _ z udziałem Janusza Palikota. Lokalni działacze jego ugrupowania przedstawili swoje pomysły na przyszłoroczną kampanię samorządową.

Jak powiedział w Sosnowcu Palikot, w partii trwają - planowane do początku sierpnia - konsultacje wewnętrzne. Ich przedmiotem są m.in. wybór elementów programu, które Ruch Palikota zamierza szczególnie akcentować w kampanii samorządowej, określenie koncepcji zmian w funkcjonowaniu partii, jakie mogłyby zostać wprowadzone jesienią, a także analiza relacji z Europą Plus.

Palikot nawiązał tu do niedawnej porażki komitetu _ Ruch Palikota Elbląg _ w przedterminowych wyborach w tym mieście. Jego kandydatka na prezydenta miasta zajęła 6. miejsce na 10, komitetowi nie udało się też wprowadzić nikogo do rady miasta. _ Wyciągamy w Ruchu Palikota wnioski z doświadczenia w Elblągu - pod hasłem +Nigdy więcej Elbląga+ _ - zaznaczył Palikot.

_ Jestem pewien, że te konsultacje, które zakończą się w Bydgoszczy i Toruniu 5 września spowodują, że jesienią przyjmiemy nową formę bardzo intenstywnej działalności społecznej i prawdziwej ofensywy _ - dodał.

Palikot powiedział, że Ruch Palikota zamierza w przyszłorocznych wyborach wystawić swoje listy na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i miejskim. _ Jeśli chodzi o poszczególne miasta, to będzie trochę zależało, czy mamy tam +lokomotywę+. Tam, gdzie ją mamy, będziemy występowali pod własnym szyldem - rónież w sejmiku wojewódzkim - a tam, gdzie silną pozycję będzie miał ktoś spoza partii, być może będą komitety wspólne _ - wskazał.

W ramach towarzyszącego partyjnym konsultacjom objazdu władz Ruchu Palikota po Polsce, konsultowane są też elementy programu samorząowego dla poszczególnych okręgów wyborczych. Przewodniczący Ruchu Palikota w okręgu sosnowieckim Konrad Zych przedstawił w _ Dekalog samorządowy dla Zagłębia _ opracowany - jak mówił - w drodze konsultacji z mieszkańcami.

Znalazły się w nim hasła, jak np. _ Mieszkaniec _ ( RP proponuje m.in. reorganizację lub likwidację straży miejskiej, pomysły na usprawnienie komunikacji miejskiej, rozwój budownictwa mieszkalnego i tworzenie klubów dziecięcych) czy _ Miasto, rozwój, inwestycje _ (do tyczy ono m. in. weryfikacji planów zagospodarowania, dalszy rozwój stref ekonomicznych).

W ramach hasła _ Obywatelska Gmina _ zagłębiowscy działacze Ruchu Palikota chcieliby m.in. wprowadzania i rozwoju budżetów obywatelskich, promocji konsultacji społecznych, edukacji w materii obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, wdrożenia systemu internetowych zgłoszeń problemów w przestrzeni publicznej czy tworzenia i wspierania rad osiedli.Pozostałe pomysły _ Dekalogu samorządowego dla Zagłębia _ mieszczą się w hasłach _ e-mi@sto _, _ Miasto przedsiębiorców _, _ ekoGmina _, _ Zagłębie sportu i kultury _, _ Miasto neutralne światopoglądowo _, _ Rodzina, zdrowie, projekty społeczne _ oraz _ Region europozytywny _.

Podczas konwencji _ Zagłębie+ _ pełnomocnik Europy Plus w woj. śląskim prof. Andrzej Lekston powołał też koordynatorów powiatowych tego ugrupowania dla Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Będzina i powiatu zawierciańskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny polityk opuszcza Ruch Palikota Po wykluczeniu polityka Ruch Palikota ma w Sejmie 36 posłów. W trakcie kadencji z klubu odeszło pięć osób, dwie zostały wykluczone.
Jest czwarty uciekinier z Ruchu Palikota _ Nie chcę walczyć językiem agresji _ - powiedziała. I dodała, że cztery miesiące temu apelowała na forum klubu o poważną dyskusję na temat programu Ruchu Palikota. Lider jest zdziwiony jej decyzją.
Ruch Palikota ma wniosek w sprawie graffiti Plagą wielu osiedli w Polsce _ są nielegalne graffiti, różnego rodzaju bazgroły, często o treści antysemickiej, faszystowskiej, albo po prostu zwykłe wulgaryzmy _.
Tagi: ruch palikota, palikot, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz